to znacznie więcej niż myślisz!
Czy chcesz poznać jego wszystkie funkcje?
Tak
Nie
Rozrywka

Przysmaki jakich nie znajdziesz w polskim McDonald’s

   Przedstawiamy listę międzynarodowego menu restauracji McDonald’s. Lista zawiera dziwne, smaczne, obrzydliwe i na pewno niesamowite pozycje menu z całego świata. Jeśli podróżowałeś zagranicę i miałeś okazję zjeść w McDonald’s zapewne zauważyłeś, że podczas gdy wiele dań się powtarza są też i takie, których nie znajdziemy w naszych polskich McDonaldach.

   Dlaczego menu McDonald’s, największej sieciówki fast foodów tak bardzo różni się zależnie od kraju? To proste- chcą sprzedawać swoje jedzenie we wszystkich krajach, a co kraj to obyczaj i różne lubiane smaki oraz różne zwyczaje kulinarne. Potężne umysły, które stoją za tworzeniem menu dla poszczególnych krajów wiedzą co robią.

   Najlepszym przykładem na tak bardzo zróżnicowane menu są India. Ponieważ krowa jest tam zwierzęciem świętym, nie znajdziemy w menu burgerów z wołowiny. Zastępuje ją ser paneer oraz kurczaki doprawione masalą, oraz kminkiem wykończone miętowym majonezem (podobny to tradycyjnego indyjskiego sosu miętowo jogurtowego). Serwują również dużo wegetariańskich dań. Jest to doskonały przykład na to, jak McDonald’s jest w stanie dostosować się zależnie od kraju i kultury poprzez zastosowanie odpowiednich przypraw z danego regionu.

   Pomimo tego, że McDonald’s dostosowuje menu do lokalnych upodobań, stara się nie odchodzić zbyt daleko od swoich podstawowych dań. Czasem używają lokalnych przypraw lub składników do tradycyjnych dań, a czasem powstają zupełnie nowe nigdzie wcześniej nie spotykane dania. Jakie są najdziwniejsze dania McDonald’s na świecie? Arbuz (Hiszpania)- jako alternatywna zdrowa przekąska (u nas w postaci jabłka), McKebab- kebab z cielęciny podawany w płaskim chlebie (Izrael). Pomimo tego, że sieć wprowadza dania tak niezwykłe w formie i smaku i różne od tych tradycyjnych wciąż serwuje wiele dań w chrupiącej panierce ze względu na ludzi, którzy udając się do McDonalda chcą poczuć klimat zachodu.

     Prezentujemy wam te najsmaczniejsze i najdziwniejsze i takie, których nie spodziewalibyście się po restauracjach McDonald’s. Zachęcamy do głosowania na te, które chętnie byście zjedli jak i te, które w ogóle was nie przekonują.   Daj łapkę w góre lub w dół dla każdego dania!

 

 

3
zagłosuj
liczba głosów: 548
8
zagłosuj
liczba głosów: 443
1393 osób głosowało na to
Najlepsze miejsca na Sylwestra
?
Brakuje Czegoś? Dodaj swoją propozycję!
więcej
Wykonanie strony WWW - Devilart