to znacznie więcej niż myślisz!
Czy chcesz poznać jego wszystkie funkcje?
Tak
Nie
Dziecko

Zagłosuj na najlepszą zabawkę Twojego dziecka w 1 roku życia

Dziecko rozwija się bardzo szybko i z czasem każdy rodzić zastanawia się nad tym, kiedy tak szybko syn czy córka urosły. W dorastaniu dziecka bardzo istotna jest zabawa, która da mu radość i wspomaga rozwój. Poniżej przedstawiamy listę najlepszych zabawek, które pochłaniają dzieci i rodziców w radosnej zabawie. Zagłosujcie na te zabawki, którymi Wasze dzieci najlepiej się bawią.

 

 

 

 

 

 

 

1
liczba głosów: 107
 W momencie gdy nasze dziecko uczy się chodzić warto, żebyśmy ułotwalili mu naukę chodzenia. W tym przypadku bardzo dobrym zakupem okazuje się pchacz dla dzieci. Zabawka ta przyspiesza naukę chodzenia, sprawiając jednocześnie dużą frajdę bobasowi. Ważne jest aby zastanowić się nad sensem kupowania chodzików, ponieważ niektórzy ortopedzi wypowiadają się negatywnie na temat tych zabawek. Pchacz jest natomiast polecaną zabawką, ponieważ dziecko chodzi swobodnie na nogach.
2
liczba głosów: 113
Pluszowe zabawki są tymi produktami, które od wieków cieszyły się dużym zainteresowaniem dzieci. Nie jest inaczej i teraz. Dzieci bardzo lubią bawić się pluszakami, a szczególnie lubią je przytulać. Tak jak ze wszystkim z takimi zabawkami należy nie przesadzać, jeden lub maksylnie dwa pluszaki wystarczą, aby na długo zainteresować dzieci.
3
liczba głosów: 105
  Mata edukacyjna do jedna z lepszych zabawek dla niemowlaka. Podczas pierwszych sześciu miesięcy życia, niemowlak zbyt dużo się nie rusza i bawi się przedmiotami, które są w jego zasięgu. Najlepszym zatem rozwiązaniem jest zakup maty edukacyjnej, która jest tak skonstruowana, aby dostarczyć niemowlakowi maksymalną ilość wrażeń w takim zasięgu na jaki pozwala mu jego motoryka.
4
liczba głosów: 114
 Takimi zabawkami dziecko jest szczególnie zainteresowane, gdy widzi rodziców czytających książki. Jeśli jednak nie lubicie czytać, to i tak warto kupić kilka książeczek dla dzieci które są bardzo twarde lub mają kartki z materiału i mają różną fakturę. Dziecko z chęcią weźmie je do ręki i będzie do nich zaglądąć nawet do kilku razy dziennie. W momencie jak już podrośnie to nie będzie się rozstawać ze swojąulubioną książeczką i będzie ją pokazywać każdej osobie, która przyjdzie do Was w gościach (wiemy z autopsji).
5
liczba głosów: 114
 Dzieci uwielbiają wszelkiego rodzaju melodie i dźwięki. Przy rymicznej muzyce często możemy zauważyć że nasz bobas zaczyna się kołysać czy też tańczyć. Jako rodzice warto żebyśmy zapewnili dziecku zabawki, które grają muzyke, ale co ważne, która będzie przyjemna dla ucha. Powinniśmy się kierować naszym gustem ponieważ przyjdzie nam bardzo często słuchać tej muzyki. Bardzo złym posunięciem jest zakup grających zabawek, których muzyka nam się niepodoba, bo może się zdarzyć, że zabawka nie będzie z tego powodu często używana.
6
liczba głosów: 115
Jako rodzice przyzwyczaimy się do tego, że nasz bobas będzie często brał różne zabawki do ust. Istotne jest zatem co to są za zabawki i z czego są wykonane. Drewno jest o wiele lepszym materiałem niż plastik lub metal dlatego kiedy będziemy podejmowali decyzję o zakupie zabawek to warto się zastanowić nad zabawkami z drewna.
7
liczba głosów: 83
Każde z dzieci uczy się świata przez zabawki i czas spędzony z rodzicami na nauce (czytanie). Często dzieci interesują się tym co robią ich rodzice i starają się ich naśladować. Warto umożliwi zatem dziecku zabawę i naukę np. włączania świateł, wkładania wtyczek do kontaktów, zamykania zamków i wielu innych rzeczy które wymagają sprawności manualnej. Dziecko uczy się w ten sposób precyzji i dokładności i zaspokojona jest jego chęć poznawania świata. Tablica edukacyjna zapewnia dzieciom takie możliwości, warto zatem zrobić ją samemu lub też kupić w internecie.
8
liczba głosów: 81
Po urodzeniu nasz bobas interesuje się niemal wszystkim. Każda rzecz jest dla niego nowa, dlatego jedyne co to trzeba mu zapewnić trochę uwagi i opiekę. Po około 2 miesiącu życia warto wzbogacić jego świat o takie zabawki jak metkowce i szleszczaki. Gdy bierze te drugie do rączki, to wydają one ciekawe odgłosy szeleszczenia i powodują wtedy duże zainteresowanie u bobasa. W przypadku metkowców to powstały one w momencie, gdy zauważono jak często dziecko interesuje się metkami swoich ubrań.
9
liczba głosów: 102
Stolik interaktywny na długo zainteresuja każdego bobasa. Ma on zazwyczaj kilka trybów jak np. muzyka, nauka angielskiego, nauka polskiego, matematyka i inne. Ta zabawka powoduje, że nasze dziecko niedość, że się bawi to jeszcze uczy się nowych rzeczy.
10
liczba głosów: 101
 Obrazki kontrastowe zainteresują każdego niemowlaka. W pierwszych miesiącach życia, bardzo szybko poznaje świat. Wzroku nie ma w pełni jeszcze tak rozwiniętego jak u osób dorosłych, dlatego nasze dziecko będzie szczególnie zainteresowane obrazkami kontrastowymi, które sprawiają wrażenie jakby całyu czas się coś poruszało. Obrazki te najlepiej wydrukować samemu lub zlecić do druku. Jest to bardzo tania a jednocześnie bardzo przydatna rzecz.
?
Brakuje Czegoś? Dodaj swoją propozycję!
więcej
Najczęściej oceniane: Dziecko
Dziecko
1256 osób głosowało na to
Pierwszy zwierzak dla Twojego dziecka
Dziecko
1250 osób głosowało na to
Najlepsze piosenki dla dzieci
Dziecko
1097 osób głosowało na to
Jak pozbyć się kataru u dziecka.
Wykonanie strony WWW - Devilart