to znacznie więcej niż myślisz!
Czy chcesz poznać jego wszystkie funkcje?
Tak
Nie
Rozrywka

Twoja ulubiona bajka Walta Disneya

   Bajki Walta Disneya podbijają serca widzów do dnia dzisiejszego - uczyły, wzruszały i rozśmieszały do łez, a o odejściu od telewizora nie było mowy.  Kto nie pamięta ckliwej historii o miłości Małej Syrenki czy pełnej humoru bajki Iniemamocni ? Rosnącego nosa Pinokia i Alladyna latającego na dywanie? Każdy doskonale zna te bajki, ale czy zastanawialiście się kiedyś, która tak naprawdę najbardziej zapadła Wam w pamięci ? Która być może czegoś nauczyła, lub po prostu przy każdym obejrzeniu poprawia humor?

   Wróćmy na chwile do czasów dzieciństwa - przypomnij sobię historię Twoich ulubionych bohaterów i zagłosuj na najlepszą propozycję by znalazła się na szczycie Naszej listy.

Dodano przez: KatiaK

 

 

 

1
liczba głosów: 89
Premiera 1992 rok. Opowieść o ubogim chłopaku, który zakochuje się w księżnice o imieniu "Dżasmine". Znajduje starą magiczną lampę, w której mieszka dżin i spełnia jego trzy życzenia. Jednym z życzeń chłopaka jest stanie się prawdziwym księciem by mógł poślubić miłość swojego życia.
2
liczba głosów: 80
Premiera 1998 rok. Syrenka o imieniu Ariel ratuje księcia przed utonięciem w otchłani morza. Zakochana postanawia oddać swój cenny głos morskiej wiedźmie w zamian za nogi, by mogła rozkochać w sobie chłopaka - na co ma tylko kilka dni.
3
liczba głosów: 102
Premiera 1955 rok. Historia o miłości dwóch psów, pieknej suczki rasy Cocker Spaniel i bezdomnego psa o imieniu Tramp.
4
liczba głosów: 79
Premiera 1998 rok. Bajka o odwadze i poświęceniu - młoda Mulan by uratować swojego ojca przed śmiercią postanawia przebrać się za mężczyzne i wyruszyć na wojne zamiast niego. Nie zdaje sobię sprawy , że grozi jej niebezpieczeństwo gdy zostanie zdemaskowana.
5
liczba głosów: 149
Premiera 1997 rok. Mityczna opowieść o nadzwyczajnie silnym chłopcu. Herkules jako niemowlę zostaje porwany przez swojego wuja Hadesa, który chce go pozbawić jego ponadprzeciętnej siły przez co trafia do "zastępczych" rodziców.
6
liczba głosów: 54
Premiera 1940 rok. Niesamowita opowieść o drewnianej lalce stworzonej przez Dżepetto, która zapragnęła być prawdziwym chłopcem z krwi i kości. Jednak by tak się stało lalka musi być uczciwa - problem w tym, że z każdym kłamstwem nos Pinokia rośnie...
7
liczba głosów: 124
Premiera 1996 rok. W katedrze Notre Dame żyje chłopak Quasimodo ukryty przez swojego "wybawce" Frollo ze względu na swój odstraszający wygląd. Pewnego dnia podczas paryskiego festynu poznaje piękną cygankę Esmeralde, która odmienia jego życie.  
8
liczba głosów: 84
Premiera 1999 rok. Po tragicznej śmierci rodziców, którzy zostają zabici przez dzikie zwierze małe niemowlę trafia pod opiekę małp, które nadają mu imie "Tarzan". Dorastający chłopak uczy się ich nawyków i zachowania, lecz gdy na wyspe przypływają ludzie zycie Tarzana odmienia się.
9
liczba głosów: 76
Premiera 1962 rok. Film animowany o księżniczce o imieniu Aurora, która zapada w głęboki sen na skutek rzuconej klatwy przez złą wiedźmę. Zbudzić ją może tylko pocałunek prawdziwej miłości.
10
liczba głosów: 103
Premiera 2007 rok. Szczur Remy kocha gotować. Gdy trafia do pewnej restauracji pomaga w przyrządzaniu dań kucharzowi który ma do tego dwie lewe ręce.
11
liczba głosów: 61
Premiera 2003 rok. Historia małej rybki - Nemo, która zostaje wyłowiona z rafy koralowej i trafia do akwarium. Na ratunek wyrusza jego nad opiekuńczy ojciec wraz z poznaną rybą Doris, która ma problemy z pamięcią.
12
liczba głosów: 75
Premiera 1961 rok. Bajka o 101 dalmatyńczykach, które zostają porwane przez złą Cruelle De Mon, której zamiarem jest wykorzystanie ich cętkowanej sierści na futro swoich marzeń. Na pomoc szczeniaką wyruszają ich rodzice - Perdita i Pongo.  Ta nie zwykła historia o miłości i poświęceniu powstała dzięki inspiracji książką Dodie Smith "101 Dalmatyńczyków".  
13
liczba głosów: 125
Premiera 1995 rok. Opowieść o miłości ciemnoskórej księżniczki z plemienia i białoskórego żołnierza, który przypływa do niej by znaleźć złoto. Okazuje się, że wszyscy są przeciwni ich związkowi,
14
liczba głosów: 73
Premiera 2000 rok. Historia króla, który zostaje pewnego dnia przemieniony w lamę i wygnany ze swojego królestwa. W trakcie włóczenia się po nie znanym mu świecie poznaje Pacha, który pomaga mu odzyskać swój tron i władzę.
15
liczba głosów: 65
Premiera 1994 rok. Po śmierci swojego ojca - króla safari mały lew Simba dręczony wyrzutami sumienia postanawia opuścić swój dom. Podczas wędrówki poznaje Timona i Pubme, dwóch przyjaciół którzy odmieniają jego życie.
16
liczba głosów: 62
Premiera 1998 rok. Film animowany o mrówkach, które zbierają zapasy na zimę. Niestety na skutek nie szczęśliwego wypadku i nękania przez stado koników polnych okazuje się, że nie wystarczy im jedzenia by przetrwać kolejną zimę. Na ratunek wyrusza mrówka o imieniu "Flik" - miejscowy nie udacznik wybiera się do miasta owadów by ocalić swoje mrowisko.  
17
liczba głosów: 50
Premiera 1994 rok/ Mały Mowgli od dziecka żył w dżungli jednak w momencie dorastania postanawia sprawdzić skąd tak naprawdę pochodzi. W trakcie wędrówki poznaje niedźwiedzia Balu.
18
liczba głosów: 74
Premiera 2002 rok. Kosmita Stitch ucieka ze swojej planety i trafia na Hawaje, gdzie zaczyna się nim opiekować mała dziewczynka Lilo - uczy go również dobrych manier i zachowania, których Stitch dotychczas nie znał.
19
liczba głosów: 11
Amerykański film animowany w reżyserii Glena Keane'a w technologii 3D z 2010 roku. Dystrybutorem jest Walt Disney Pictures Forum Film Poland.
20
liczba głosów: 113
Premiera 1950 rok. Wzruszająca opowieść o osieroconej dziewczynie, która zostaje wykorzystywana przez swoją macochę i jej córki. Dzięki magicznej wróżce wybiera się na królewski bal na którym zakochuje się w księciu.
21
liczba głosów: 59
Premiera 1951 rok. Historia małej blond dziewczynki, która pobiegła za białym królikiem i znalazła się w niezwykłym, a zarazem dziwacznym świecie stworów. Adaptacja na podstawie książki Lewisa Carrolla.
?
Brakuje Czegoś? Dodaj swoją propozycję!
więcej
Najczęściej oceniane: Rozrywka
Rozrywka
7260 osób głosowało na to
Największe błędy popełnione po alkoholu
Rozrywka
Rozrywka
2499 osób głosowało na to
Najlepszy Hip-hopowy polski teledysk
Wykonanie strony WWW - Devilart