to znacznie więcej niż myślisz!
Czy chcesz poznać jego wszystkie funkcje?
Tak
Nie
Rozrywka

Twoja niezapomniana zabawka z dzieciństwa

   Wielu dorosłych tęskni za czasami dzieciństwa. Za beztroską, brakiem obowiązków i zabawą. Jednakże każde pokolenie dzieci spędza czas w nieco inny sposób, ma inne gadżety do dyspozycji. Współcześnie maluchy otrzymują od swoich bliskich interaktywne gry, kolorowe książeczki, mówiące i śpiewające lalki oraz misie. Lecz nowoczesne zabawki różnią się znacząco od tych sprzed chociażby 20, 30 lat. Czasem trzeba było wykazać się kreatywnością. Wówczas przedmioty zwykłego użytku mogły posłużyć wspaniałej zabawie.

   A jakie są Twoje ulubione zabawki z dzieciństwa? Kliknij zieloną łapkę pod pozycją, która najbardziej Ci odpowiada lub czerwoną pod propozycją, która nie przypadła Ci do gustu!

1
liczba głosów: 10
 To zdecydowanie jedna z najbardziej kultowych zabawek! Po wciśnięciu dźwigni bączek kręci się wokół własnej osi.
2
liczba głosów: 11
To zestaw kilkudziesięciu patyczków, które rozsypuje się na płaskiej powierzchni. Zadaniem uczestników jest wyciągnąć ze stosu jak najwięcej bierek w taki sposób, by nie poruszyć innych.
3
liczba głosów: 10
Najczęściej można było spotkać figurki przedstawiające postacie z bajek lub komiksów. Prawie każdy chłopiec marzył o tym, by posiadać ich jak najwięcej.
4
liczba głosów: 9
W czasach, gdy dzieci chętniej bawiły się na dworze, posiadanie gumy do skakania było obowiązkiem. Do gry potrzebne były co najmniej trzy osoby. Dwie stały naprzeciwko siebie i miały naciągniętą gumę na nogi, pozostałe osoby skakały przez gumę w ustalony prędzej sposób.
5
liczba głosów: 9
Gra powstała ponad 30 lat temu. Trzeba przyznać, że do dziś cieszy się ogromną popularnością. Polega na tym, że gracz musi przebyć drogę z przeszkodami przeskakując przez nie.
6
liczba głosów: 10
Była to zabawka, która nie do końca sprawdzała się w każdych warunkach. Najciekawsze efekty można było uzyskać bawiąc się na schodach, gdzie dobrze ustawiona sprężynka była w stanie pokonać wszystkie stopnie. Jednakże jej elementy często plątały się ze sobą.
7
liczba głosów: 10
Wydawać by się mogło, że skakanka, to nie zabawka. Ale jeszcze nie tak dawno większość dzieci posiadało ten gadżet. Na podwórkach urządzano konkursy „kto szybciej skusi”. Liczono ilość skoków, wygrywała osoba, która „pobiła” podwórkowy rekord.
8
liczba głosów: 8
W rzeczywistości jest to balonik wypełniony mąką ziemniaczaną z namalowaną buzią i doczepionymi włosami. Zabawka pozwalała pozbyć się frustracji, gdyż była podatna na zmianę kształtu, przez co można było zgniatać ją w dowolny sposób.
9
liczba głosów: 8
 Każdy żeton przedstawiał jednego Pokemona. Dzieci niekiedy kupowały niezdrową przekąskę tylko po to, by zdobyć karty, gdyż każdy chciał chciał powiększyć swoją kolekcję.
10
liczba głosów: 7
 Tę zabawkę można by nazwać przodkiem współczesnej konsoli do gier. Miała ona prostokątny kształt, a na środku umieszczony był mały, czarno – biały ekran. Najbardziej popularną grą był Tetris, lecz później zaczęły pojawiać się jego modyfikacje.
11
liczba głosów: 7
Była do żelowa zabawka, którą rzucało się na ścianę lub kafelki. Dzięki swojej strukturze łapka przyklejała się do powierzchni.
12
liczba głosów: 10
Każda dziewczynka w latach 80. i 90. marzyła o tym, by dostać szmacianą lalkę. Ówcześnie plastikowe lalki nie były jeszcze tak popularne, dlatego wykonywano je własnoręcznie z fragmentów materiału.
13
liczba głosów: 8
Jeszcze nie tak dawno prawie każda mama i babcia potrafiły szydełkować. W sklepach trudno było zakupić chociażby misia, więc szyto je w domach. Dzięki temu każda zabawka była inna i unikatowa.
14
liczba głosów: 8
Posiadanie takiej zabawki było marzeniem niejednego chłopca. Jednakże należało zachować szczególna ostrożność w trakcie użytkowania pistoletu, gdyż kapiszony (pomimo, że były wykonane z plastiku) mogły wyrządzić krzywdę.
?
Brakuje Czegoś? Dodaj swoją propozycję!
więcej
Wykonanie strony WWW - Devilart