to znacznie więcej niż myślisz!
Czy chcesz poznać jego wszystkie funkcje?
Tak
Nie
Rozrywka

Polski wokalista, za którym tęsknimy najbardziej

    Robiąc przegląd dorobku polskiej muzyki, możemy bez wątpienia stwierdzić, że wydaliśmy na wielu niezwykle uzdolnionych artystów. Niestety części z nich, już z nami nie ma. Dzięki muzyce, którą po sobie zostawili, przez cały czas są blisko naszych serc.

   Głosujcie na wokalistę, za którym tęsknicie najbardziej! Łapka w dół pod piosenkarzem, za którym nie przepadaliście.

Dodano przez: Marii

1
liczba głosów: 126
 Piosenkarz w rzeczywistości nazywał się Czesław Juliusz Niemen-Wydrzycki. Urodził się niedługo przed rozpoczęciem II wojny światowej, natomiast zmarł w roku 2004. Uważany jest za jednego z najbardziej utalentowanych piosenkarzy w historii polskiej muzyki. Grał na wielu instrumentach. Najbardziej znana piosenką Niemena to „Dziwny jest ten świat”.
2
liczba głosów: 106
 Urodził się po II wojnie światowej, zmarł w roku 2006. Grechuta był wszechstronnie uzdolniony w dziedzinie sztuki. Oprócz muzyki, zajmował się również rzeźbą, malarstwem, a z wykształcenia był architektem. Utwory takie jak „Dni, których jeszcze nie znamy”, Wiosna, ach, to Ty!” i „Kraków” podbiły serca wielu Polaków.
3
liczba głosów: 111
Odszedł w 1994 roku w swoim rodzinnym mieście, Chorzowie. Wokalista śpiewał w kultowym zespole Dżem. Pisał również teksty. Piosenki takie jak „Czerwony jak cegła”, „Wehikuł czasu”, „Skazany na bluesa” i „Whisky” w wykonaniu Riedla zna zapewne każdy fan rocka i bluesa.
4
liczba głosów: 116
Zmarł w 2017 roku. Miał niesamowity talent muzyczny. Oprócz tego, że śpiewał, grał także na wielu instrumentach, m.in. na skrzypcach i fortepianie oraz był kompozytorem. Cieszył rozpoznawalnością dzięki charakterystycznemu uczesaniu. Najbardziej znane utwory Wodeckiego to „Chałupy welcome to”, „Zacznij od Bacha” i „Tak bardzo wierzę w nas”.
5
liczba głosów: 105
Tak naprawdę wokalistka nazywała się Anna Wiktoria German-Tucholska. Odeszła w roku 1982. Z wykształcenia była geologiem. Znana była z faktu, iż śpiewała w 7 różnych językach.
6
liczba głosów: 105
 A tak naprawdę Olga Sipowicz. Wokalistka zmarła w 2018 roku na raka. Kora była wokalistką zespołu Maanam do 2008 roku. Zasłynęła z utworów „Lipstick on the Glass”, „Boskie Buenos” i „Kocham Cię kochanie moje”.
7
liczba głosów: 100
To pseudonim artystyczny rapera Piotra Łuszcza. Zginął on w 2000 roku w wyniku obrażeń po wyskoczeniu z okna. Należał niegdyś do grupy Kaliber  44, a później do zespołu Paktofonika. Utwór „Jestem Bogiem” z krążka „Kinematografia” zrobił furorę w środowiskach hip-hopowych i nie tylko.
8
liczba głosów: 109
Piosenkarka właściwie nazywała się Anna Maria Kukulska. Zginęła w katastrofie lotniczej na Okęciu w Warszawie w 1980 roku. Znana jest z piosenek takich jak „Tyle słońca w całym mieście”, „Za wszystkie noce”i „Żeby szczęśliwym być”. Jej córka, Natalia Kukulska poszła w ślady matki i również została piosenkarką.
9
liczba głosów: 103
 Lider zespołu Republika. Zmarł w 2001 roku, miał tętniaka serca. Ciechowski pisał teksty piosenek, felietony, na dodatek był pianistą, flecistą, kompozytorem, poetą. Znany był pod pseudonimem Obywatel G.C lub Grzegorz z Ciechowa.
10
liczba głosów: 99
Zmarł w 1981 roku w Chicago. Był liderem zespołu Czerwone Gitary. Przez pewien czas grał na gitarze w zespole Niebiesko-Czarni.
?
Brakuje Czegoś? Dodaj swoją propozycję!
więcej
Najczęściej oceniane: Rozrywka
Rozrywka
2408 osób głosowało na to
Najlepszy Hip-hopowy polski teledysk 2018
Rozrywka
Rozrywka
2297 osób głosowało na to
Najbardziej wyczekiwany film w 2019 roku
Rozrywka
2119 osób głosowało na to
Najlepsza konsola do gier wszech czasów
Wykonanie strony WWW - Devilart