to znacznie więcej niż myślisz!
Czy chcesz poznać jego wszystkie funkcje?
Tak
Nie
Dziecko

Niezbędne akcesoria w pierwszym roku życia dziecka

Dzieci są dla rodziców niezwykle ważne, a ich wychowanie wymaga wiedzy i odpowiedniego podejścia. Naukowcy mówią, że pierwsze trzy lata życia dziecka kształtują je w 80 % i do tego roku dziecko kształtuje swój charakter. Aby dziecko dorastało radośnie i cieszyło się zdrowiem, przedstawiamy sugerowaną listę 10 artykułów, które ułatwiają rodzicom wychowanie dzieci w pierwszym roku życia.

Prosimy o Wasze głosy, dzięki czemu inni początkujący rodzice będą mogli przekonać się co jest najważniejsze spośród sugerowanych produktów.

Dodano przez: Karola23

1
liczba głosów: 107
Oczywiste jest, że każdy bobas musi być regularnie kompany, aby zapewnić mu maksymalny komfort i uniknąć chorób skórnych. W zwykłej wannie jest to dosyć problematyczne, dlatego warto zakupić wiaderko do kąpieli lub wanienkę. Osobiście polecam wiaderko, ponieważ moja córka bardzo się uspokajała podczas kompieli w wiaderku a wanienka powodowała jej lekki dyskomfort. Co jest istotne w wiaderku temperatura wody znacznie służej się utryzmuje, przez co kąpiele mogą być dłuższe i nie wymagają dużej ilości wody.
2
liczba głosów: 113
Aspirator do nosa to chyba najważniejszy produkt, który przyda się każdemu rodzicowi. Niestety nasze dziecko będzie chorowało o pojawienie się kataru skutecznie uniemożliwia mu zaśnięcie. Ponadto bobas nie potrafi jeszcze wydmuchać nosa dlatego katar spływa mu do gardła i oskrzeli powodując zapalenia oskrzeli i płuc. Używając aspiratora możemy skutecznie uniknąć zapaleń płuc i oskrzeli, co chyba wystarczająco motywuje do zakupu.  
3
liczba głosów: 94
Każde dziecko prędzej czy później będzie potrzebowało fotelika do karmienia. W sytuacji gdy jest karmione piersią, to zakup fotelika przesunie nam się w czasie o jakieś pół roku, ponieważ po skończeniu szóstego miesiąca życiakonieczne będzie suplementowanie pokarmu matki dodatkowym jedzeniem. Bobas patrząc na rodziców jak jedzą przy stole, też będzie chciał jeść z nimi i tu z pomocą przychodzą foteliki do karmienia gdzie dziecko może wygodnie usiąść i delektować się pysznym posiłkiem.
4
liczba głosów: 117
Termometr bezdotykowy to rzecz, która w znacznym stopniu ułatwi nam kontrolowanie temperatury u naszego dziecka. Podczas choroby dziecko jest płaczliwe, grymaśne, zresztą nic w tym dziwnego często i my tacy jesteśmy gdy chorujemy. Warto wtedy zadbać o komfort dziecka i zminimalizować takie działania jak mierzenie temperatury. Tutaj z pomocą przyjdzie nam bezdotykowy termometr, który w przeciągu 2 sekund zmierzy temperaturę i pozwoli nam szybciej dziełać niż w przypadku długich pomiarów zwykłymi termometrami.  
5
liczba głosów: 85
Prawny wymóg przewożenia dzieci w foteliku samochodowym i chęć zapewnienia bezpieczeństwa naszemu dziecku wystarczająco motywują do zakupu tego produktu. Co jest istotne początkowo warto kupić jak najlżejszy fotelik, aby przenoszenie bobasa nie skończyło się dla nas bólem kręgosłupa, bądź pleców.
6
liczba głosów: 98
Kiedy nasz niemowlak już trochę podrośnie to będzie miał zwiększone zapotrzebowanie na wodę i jedzenie. Warto wtedy kupić kubek niekapek, który możemy śmiało dać naszemu bobasowi, ponieważ woda się z niego nie wyleje a dziecko nauczy się pić z kubków, co też sprawi mu radość.
7
liczba głosów: 94
Niestety nieważne jak często byśmy nie zmieniali pieluszek u naszego bobasa, a i tak dojdzie do sytuacji w której powstały odparzenia na pupie. Z pomocą przychodzi wtedy mąka ziemniaczana lub krem na odparzenia, warto takie które są powszechnie znane jak bepanten i sudokrem. Jeśli ani one ani inne się nie sprawdzą to pozostaje nam mąka ziemniaczana, czyli sprawdzony sposób naszych babć i mam.
8
liczba głosów: 100
Skóra niemowlaka jest bardzo delikatna i przez to niestety dochodzi do częstych odparzeń. Właściwa pielęgnacja skóry bobasa zapewni mu większą wytrzymałość i odporność na wszelkie choroby skórne. Naturalne kosmetyki będą bardzo pomocne i przydadzą się rodzicom zarówno do kąpieli niemowlaka jak i do smarowania ciała po jej zakończeniu. Warto rozważyć kupno oleju kokosowego lub kosmetyków na jego bazie, ponieważ zapeniają one bardzo dobre nawilżenie oraz antyseptyczność.
9
liczba głosów: 92
Gryzaki zostały stworzone z myślą o zapewnieniu rozrywki naszemu dziecku, a także żeby mogło zaspokoić swóją ciekawość. Jak naukowce dowiedli niemowlak początkowo poznaje świat oczami i buzią. W buzi od urodzenia ma najlepiej rozwinięte receptory dotyku i dlatego wyczuwa wszelkie rzeczy i kształty właśnie gryząc je. Dając dziecku gryzaka dajemy mu możliwość poznawania świata. Inną sprawą są też swędzące dziąsła jak wybijają się pierwsze ząbki, gryzaki i tutaj pozwalają dziecku złagodzić swędzenie.  
10
liczba głosów: 94
Nebulizator to jedna z tych rzeczy, która może się wydawać niepotrzebna i kupowana na wyrost. Jest tak rzeczywiście do momentu, gdy dziecko nie choruje. Kiedy pojawia się choroba to wtedy też pojawia się w większości uporczywy kaszel, którego nie sposób się pozbyć. Lekarstwa przepisywane przez lekarzy mogą być silne w tabletkach i osłabiające cały organizm lub takie do nebulizacji działające odrazu w osktrzelach lub płucach. Warto zatem rozważyć zakup nebulizatora i przy pierwszym przeziębieniu zapytać lekarza o jego opinię, w 90 % poleci ten zakup.
?
Brakuje Czegoś? Dodaj swoją propozycję!
więcej
Najczęściej oceniane: Dziecko
Dziecko
1256 osób głosowało na to
Pierwszy zwierzak dla Twojego dziecka
Dziecko
1250 osób głosowało na to
Najlepsze piosenki dla dzieci
Dziecko
1097 osób głosowało na to
Jak pozbyć się kataru u dziecka.
Wykonanie strony WWW - Devilart