to znacznie więcej niż myślisz!
Czy chcesz poznać jego wszystkie funkcje?
Tak
Nie
Sport

Najwybitniejszy skoczek narciarski w historii

    Skoki narciarskie to jeden z bardziej popularnych i lubianych sportów zimowych. Tradycją stało się rodzinne oglądanie Mistrzostw w polskich domach. Przygotowaliśmy dla Was listę najwybitniejszych skoczków narciarskich w historii.

   Łapka w górę na swoich faworytów, łapka w dół, jeżeli pod propozycjami, które nie przypadły Wam do gustu.

1
liczba głosów: 22
 Polski skoczek narciarski urodzony w 1977 roku. Obecnie widnieje na trzecim miejscu jeżeli chodzi o liczbę zdobytych Pucharów Świata w zawodach indywidualnych.
2
liczba głosów: 18
Polski skoczek narciarski pochodzący z Zakopanego. Obecnie ma 31 lat. 31 razy zwyciężył zawodach o Puchar Świata.
3
liczba głosów: 12
Skoczek narciarski fińskiego pochodzenia. Urodził się w 1963 roku. Zdobył 46 Pucharów Świata w Bischofshofen. Uznawany przez specjalistów za wyjątkowo utalentowanego w dziedzinie skoków narciarskich.
4
liczba głosów: 10
Szwajcarski skoczek narciarski urodzony w 1981 roku. Cztery razy został indywidualnym mistrzem olimpijskim. Wielokrotny zwycięzca zawodów o Puchar Świata w skokach narciarskich.
5
liczba głosów: 11
Skoczek narciarski pochodzenia fińskiego urodzony w 1977 roku. Zdobył 36 Pucharów Świata.
6
liczba głosów: 9
Skoczek narciarski pochodzący z Japonii. Urodził się 1972 roku. Trzy razy został mistrzem olimpijskim, siedem razy zdobył medal narciarskich mistrzostw świata.
7
liczba głosów: 10
 Skoczek narciarski urodzony w Austrii w 1990 roku. Czterokrotnie zdobył mistrzostwo olimpijskie, a dwunastokrotnie mistrzostwo świata.
8
liczba głosów: 8
 Skoczek narciarski austriackiego pochodzenia. Urodził się w 1986 roku. Trzy razy zwyciężył mistrzostwa olimpijskie, a osiem razy mistrzostwa świata.
9
liczba głosów: 4
Jest trzykrotnym medalistą olimpijskim, czterokrotnym medalistą mistrzostw świata i trzykrotnym medalistą mistrzostw świata w lotach narciarskich. Zwycięzca 50. Turnieju Czterech Skoczni
10
liczba głosów: 9
Niemiecki skoczek narciarski urodzony w 1964 roku. Czterokrotnie zdobył mistrzostwo olimpijskie, dwukrotnie został mistrzem świata i zdobył 33 Puchary Świata.
11
liczba głosów: 8
 Skoczek narciarski urodzony w 1972 roku w Austrii. Trzy razy zdobył Puchar Świata, dwa razy został medalistą olimpijskim, siedem razy został medalistą mistrzostw świata.
?
Brakuje Czegoś? Dodaj swoją propozycję!
więcej
Najczęściej oceniane: Sport
Sport
2190 osób głosowało na to
Najlepsze kluby piłkarskie wszech czasów
Sport
1989 osób głosowało na to
Najlepsi Polscy sportowcy ostatnich 20 lat
Sport
1520 osób głosowało na to
Najlepsze polskie kluby piłkarskie
Sport
Wykonanie strony WWW - Devilart