to znacznie więcej niż myślisz!
Czy chcesz poznać jego wszystkie funkcje?
Tak
Nie
Inne

Największe wpadki prezydentów RP

   Na dobry wizerunek należy sobie zapracować. Mimo starań czasem każdemu zdarzy się „zaliczyć wpadkę”. Nietaktowne zachowanie, przejęzyczenia lub nieznajomość pewnych faktów historycznych, to chleb powszedni sceny politycznej.

   Przygotowaliśmy dla Was listę dziesięciu największych wpadek prezydentów Polski. Głosujcie na najbardziej spektakularne! Dawajcie łapkę w dół na propozycje, które Wam nie odpowiadają.

1
liczba głosów: 72
na którą po powrocie z Filipin zapadł Aleksander Kwaśniewski. Tropikalna choroba filipińska miała tłumaczyć zachowanie byłego prezydenta, które wskazywało na stan nietrzeźwości.
2
liczba głosów: 71
 Takich słów użył Bronisław Komorowski w trakcie wizyty w parlamencie japońskim. Nietakt wynika z faktu, iż w kulturze japońskiej słowo „szogun” oznacza wodza naczelnego i zwierzchnika sił zbrojnych. To nie wszystko, w trakcie tej samej wizyty Komorowski wszedł w butach na fotel dla spikera.
3
liczba głosów: 69
Bronisław Komorowski, wygłaszając mowę pogrzebową, pomylił nazwisko zmarłej poetki.
4
liczba głosów: 76
To kolejna wpadka Bronisława Komorowskiego. Były prezydent, wpisując się do księgi kondolencyjnej w ambasadzie Japonii,  popełnił w jednym zdaniu dwa błędy ortograficzne .
5
liczba głosów: 70
 to część wypowiedzi Aleksandra Kwaśniewskiego, która padła w trakcie konwencji wyborczej SLD w 2009 roku.
6
liczba głosów: 58
Tym tekstem Lech Wałęsa zakończył debatę prezydencką i pożegnał rywala Aleksandra Kwaśniewskiego. Nerwowa reakcja wynikała z tego, że Kwaśniewski wchodząc do studia podał rękę wszystkim, lecz pominął ówczesnego prezydenta
7
liczba głosów: 59
Autorem tego błyskotliwego stwierdzenia jest Lech Wałęsa. Jego powiedzonka, mające często charakter oksymoronu, nazywamy „wałęsizmami”.
8
liczba głosów: 63
które złożył na ręce Nowozelandczyków obecny prezydent Polski, Andrzej Duda.
9
liczba głosów: 59
Słowa te padły w trakcie wystąpienia Lecha Wałęsy w sejmie.
10
liczba głosów: 59
W oryginale pełna nazwa uczelni brzmi „Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Wersję „z Karolem” stworzył Bronisław Komorowski w trakcie inauguracji roku akademickiego.
?
Brakuje Czegoś? Dodaj swoją propozycję!
więcej
Najczęściej oceniane: Inne
Inne
3165 osób głosowało na to
Ile Niedziel Handlowych w miesiącu?
Inne
2466 osób głosowało na to
Najsolidniejsza marka samochodów
Inne
2190 osób głosowało na to
Najbardziej niesamowita rzeźba świata
Inne
1968 osób głosowało na to
10 najczęstszych postanowień noworocznych
Wykonanie strony WWW - Devilart