to znacznie więcej niż myślisz!
Czy chcesz poznać jego wszystkie funkcje?
Tak
Nie
Inne

Największa afera finansowa w Polsce

   Afery finansowe to żadna nowość w naszym kraju. Wiele się o nich słyszy. Czasem upadają wielkie firmy, innym razem dziwnym trafem znikają grube miliony.  

   Przygotowaliśmy dla Was listę 10 największych afer finansowych w Polsce. Łapka w górę na aferę, która Waszym zdaniem była najbardziej spektakularna! Łapka w dół na aferę, która nie zrobiła na Was wrażenia.

 

1
liczba głosów: 46
GetBack to firma windykacyjna, która zajmuje się długami i inwestycjami. Przedsiębiorstwo do pewnego momentu było jednym z najlepiej prosperujących. Niestety ceny akcji zaczęły spadać, zostały szybko wykupione, a straty za rok 2017 oszacowano na 1 mln zł.
2
liczba głosów: 49
Afera Amber Gold wybuchła w 2012 roku. Firma oferowała inwestycje w złoto. Zysk w skali roku miał przekraczać 10%. Oszukanych zostało ponad 18 tys. osób. W grę wchodzi kwota przekraczająca 800 mln zł.
3
liczba głosów: 43
 Dom maklerski prowadzili młodzi ludzie, którzy dopiero ukończyli studia. Podejrzewano, że dom prowadzi nielegalny fundusz inwestycyjny.  W 2006 roku została wycofana licencja na prowadzenie działalności.  
4
liczba głosów: 9
5
liczba głosów: 42
 BKO to parabank, który zachęcał do inwestowania w lokaty oszczędnościowe na wysoki procent. Oszukano ludzi na około 2,8 mln dolarów.
6
liczba głosów: 45
 To firma założona przez prezesa Amber Gold, która pośredniczyła w przekazach opłat i rachunków. Po latach na jaw wyszło, że część pieniędzy nie była przelana na konta zakładów energetycznych i telekomunikacyjnych.  
7
liczba głosów: 45
System ten przywędrował do nas z Niemiec. Na spotkania można było trafić dostając zaproszenie od członka stowarzyszenia. Zachęcano ludzi do inwestycji, które miały przynieść ogromny zysk. Niestety na obietnicach się skończyło.
8
liczba głosów: 40
 Afera FOZZ była jedną z najgłośniejszych. Państwo straciło wówczas około 350 mln zł.
9
liczba głosów: 43
 Afera dotyczyła wyłudzenia około 300 mln zł od zakładów energetycznych.
10
liczba głosów: 43
11
liczba głosów: 43
Dwóch młodych przedsiębiorców wzbogaciło się na tzw. oscylatorze. Ich spółka doprowadziła do upadku banku w Katowicach.  
12
liczba głosów: 43
13
liczba głosów: 41
 Założycielem banku był David Bogatin. Bank szybko się rozwijał, a łączna kwota depozytów w szybkim tempie wzrastała. Okazało się jednak, iż Bogatin jest poszukiwany za oszustwa finansowe, a dokumenty dotyczące banku zostały zafałszowane.
?
Brakuje Czegoś? Dodaj swoją propozycję!
więcej
Najczęściej oceniane: Inne
Inne
3165 osób głosowało na to
Ile Niedziel Handlowych w miesiącu?
Inne
2466 osób głosowało na to
Najsolidniejsza marka samochodów
Inne
2190 osób głosowało na to
Najbardziej niesamowita rzeźba świata
Inne
1968 osób głosowało na to
10 najczęstszych postanowień noworocznych
Wykonanie strony WWW - Devilart