Żeby osiągnąć sukces w jakiejkolwiek dziedzinie sportu potrzeba ogromnego wysiłku i zaangażowania. Nie mniej jednak wszystko jest możliwe, a cele, które sobie wyznaczamy są osiągalne. Motywacją i przykładem mogą stać się dla nas ludzie, którym udało się spełnić marzenia i zajść naprawdę daleko

Specjalnie dla Was przygotowaliśmy listę najlepszych tenisistek na świecie. Zachęcamy do oddawania głosów zarówno na Wasze ulubione propozycje (łapka w górę), jak i na te, które Wam nie odpowiadają (łapka w dół)!

1
liczba głosów: 83
Amerykańska tenisistka. Wygrała dotychczas 49 turniejów w grze pojedynczej i 22 w grze podwójnej. Otrzymała 4 złote medale na igrzyskach olimpijskich. Siostra innej tenisistki, Sereny Williams.
2
liczba głosów: 70
Tenisistka belgijskiego pochodzenia. Zwyciężczyni 43 turniejów WTA w grze pojedynczej (głównie French Open) i 2 w podwójnej. Zdobyła Puchar Federacji.
3
liczba głosów: 92
 Tenisistka polska. Jedna z najbogatszych tenisistek. Siostra tenisistki Urszuli Radwańskiej. Wielokrotna zdobywczyni nagród WTA, zwyciężczyni 20 turniejów WTA w grze pojedynczej i 2 w podwójnej.
4
liczba głosów: 69
Ma na swoim koncie 107 wygranych turniejów w grze pojedynczej i 11 w podwójnej. Żona Andre Agassiego, znanego tenisisty. Zdobyła dwa Puchary Federacji z drużyną Niemiec.
5
liczba głosów: 66
Amerykańska tenisistka. Posiada także obywatelstwo węgierskie. Zwyciężczyni 53 turniejów w grze pojedynczej i 6 w grze podwójnej. Trzy razy wygrała Mistrzostwa WTA. Zdobywczyni brązu na igrzyskach olimpijskich w Sydney.
6
Wygrała 72 turnieje w grze pojedynczej i 23 w podwójnej. Czterokrotnie zdobyła złoto w igrzyskach olimpijskich. Siostra Venus Williams. Wielokrotna zwyciężczyni Wimbledonu.
7
Czeska i amerykańska tenisistka. Wygrała w 167 turniejach w grze pojedynczej i w 177 w grze podwójnej. Zdobyła Puchar Federacji. Swego czasu uważana za najwybitniejszą tenisistkę świata. Karierę zakończyła w roku 2006.
8
liczba głosów: 64
 Amerykańska tenisistka. Wygrała 154 turnieje w grze pojedynczej i 33 w podwójnej. Zdobyła Puchar Federacji. Przegrała jedynie 10% rozgrywek w swojej karierze, którą zakończyła 1989 roku.
9
 Tenisistka amerykańska. Zwyciężczyni 129 turniejów w grze pojedynczej i 139 w podwójnej. Zdobyła Puchar Federacji. Jednak z najbardziej wybitnych tenisistek w historii.
10
liczba głosów: 9
11
liczba głosów: 71
Australijka. Zwyciężczyni 191 turniejów w grze pojedynczej i 166 w podwójnej. Zdobyła najwięcej tytułów wielkoszlemowych we wszystkich kategoriach.