to znacznie więcej niż myślisz!
Czy chcesz poznać jego wszystkie funkcje?
Tak
Nie
Sport

Najlepsze polskie kluby piłkarskie

   Polska piłka nożna (klubowa) nie stoi na wysokim poziomie. Pomimo tego, niektórym klubom udało się odnieść sukces. Legia potrafiła walczyć jak równy z równym, grając z Realem Madryt. Lech w Lidze Europy pokonał Juventus i Manchaster City. Widzew Łódź natomiast grał zarówno w fazie grupowej Ligii Mistrzów oraz w fazie pucharowej Pucharu UEFA.

   Który z polskich klubów Waszym zdaniem zasługuje na miano najlepszego? Łapka w górę na Waszych faworytów! Łapka w dół na klub, za którym nie przepadacie!

1
liczba głosów: 165
Klub zdobył w 2010 roku Puchar Polski i Superpuchar Polski, a w latach 2016/2017 i 2017/2017 został Wicemistrzem Polski. Jagiellonia została założona w 1920 roku. Barwy klubu to żółty i czerwony.
2
liczba głosów: 154
To klub, który siedmiokrotnie zdobył Mistrzostwo Polski, a pięciokrotnie Puchar Polski. Klub założono 1922 roku. Obecnym stadionem Lecha Poznań jest Stadion przy ulicy Bułgarskiej w Poznaniu. Barwy klubu to biały i niebieski.
3
liczba głosów: 134
Klub powstał w 1916 roku. Dotychczas dziewiętnaście razy zdobył Puchar Polski, a Mistrzostwo Polski czternaście razy. Barwy klubowe to czerwony i zielony. Mecze rozgrywają się na Stadionie Miejskim Legii Warszawa im. Marszałka J. Piłsudskiego w Warszawie przy ulicy Łazienkowskiej.
4
liczba głosów: 145
Klub został założony w 1906 roku. Trzynastokrotnie został ogłoszony Mistrzem Polski, natomiast Puchar Polski zdobył czterokrotnie. Oficjalne barwy Wisły Kraków to czerwono-biało-niebieskie.
5
liczba głosów: 136
Klub powstał w 1945 roku. Oficjalnymi barwami Lechii są biały i zielony, a stadionem Energa Stadion w Gdańsku. Puchar Polski klub zdobył raz, w 1983 roku, natomiast Mistrzostwo Polski pięć razy (raz Juniorów Starszych, a cztery Juniorów Młodszych). Obecnie Lechia zajmuje I miejsce w tabeli Ekstraklasy.
6
liczba głosów: 134
Klub założono 1945 roku. Dwukrotny Mistrz Polski. Barwami kluby jest biały, zielony i miedziany, a mecze rozgrywają się na Stadionie Zagłębia Lubin. W tabeli Ekstraklasy Zagłębie znajduje się obecnie na dziesiątym miejscu.
7
liczba głosów: 123
 Klub cztery razy zdobył Mistrzostwo Polski. Został założony 1910 roku. Widzew zakwalifikowana jest do II i III ligi. Barwy kluby: czerwono-biało-czerwone.
8
liczba głosów: 90
 Działalność klubu rozpoczęła się w 1908 roku. Barwy klubu : biało-czerwono-białe. Mistrzostwo Polski ŁKS zdobył dwa razy, a Puchar Polski raz.
9
liczba głosów: 123
To klub powstały w 1920 roku. Obecnie gra w II lidze. Prezesem jest Jan Chrapek. Ruch czternastokrotnie wywalczył tytuł Mistrza Polski, trzykrotnie natomiast wygrał Puchar Polski. Barwy klubu: niebiesko-białe.
10
liczba głosów: 132
 Klub założony w 1947 roku. Obecnie gra w Ekstraklasie. Dwukrotny Mistrz Polski. Śląsk Wrocław dwa razy wygrał Puchar Polski.
?
Brakuje Czegoś? Dodaj swoją propozycję!
więcej
Najczęściej oceniane: Sport
Sport
1873 osób głosowało na to
Najlepsi Polscy sportowcy ostatnich 20 lat
Sport
Sport
1336 osób głosowało na to
Najlepsze polskie kluby piłkarskie
Sport
1012 osób głosowało na to
Najczęściej wybierana dyscyplina w sporcie
Wykonanie strony WWW - Devilart