to znacznie więcej niż myślisz!
Czy chcesz poznać jego wszystkie funkcje?
Tak
Nie
Sport

Najlepsze polskie kluby piłkarskie

   Polska piłka nożna (klubowa) nie stoi na wysokim poziomie. Pomimo tego, niektórym klubom udało się odnieść sukces. Legia potrafiła walczyć jak równy z równym, grając z Realem Madryt. Lech w Lidze Europy pokonał Juventus i Manchaster City. Widzew Łódź natomiast grał zarówno w fazie grupowej Ligii Mistrzów oraz w fazie pucharowej Pucharu UEFA.

   Który z polskich klubów Waszym zdaniem zasługuje na miano najlepszego? Łapka w górę na Waszych faworytów! Łapka w dół na klub, za którym nie przepadacie!

1
liczba głosów: 181
To klub, który siedmiokrotnie zdobył Mistrzostwo Polski, a pięciokrotnie Puchar Polski. Klub założono 1922 roku. Obecnym stadionem Lecha Poznań jest Stadion przy ulicy Bułgarskiej w Poznaniu. Barwy klubu to biały i niebieski.
2
liczba głosów: 183
Klub zdobył w 2010 roku Puchar Polski i Superpuchar Polski, a w latach 2016/2017 i 2017/2017 został Wicemistrzem Polski. Jagiellonia została założona w 1920 roku. Barwy klubu to żółty i czerwony.
3
liczba głosów: 155
Klub powstał w 1916 roku. Dotychczas dziewiętnaście razy zdobył Puchar Polski, a Mistrzostwo Polski czternaście razy. Barwy klubowe to czerwony i zielony. Mecze rozgrywają się na Stadionie Miejskim Legii Warszawa im. Marszałka J. Piłsudskiego w Warszawie przy ulicy Łazienkowskiej.
4
liczba głosów: 152
Klub powstał w 1945 roku. Oficjalnymi barwami Lechii są biały i zielony, a stadionem Energa Stadion w Gdańsku. Puchar Polski klub zdobył raz, w 1983 roku, natomiast Mistrzostwo Polski pięć razy (raz Juniorów Starszych, a cztery Juniorów Młodszych). Obecnie Lechia zajmuje I miejsce w tabeli Ekstraklasy.
5
liczba głosów: 162
Klub został założony w 1906 roku. Trzynastokrotnie został ogłoszony Mistrzem Polski, natomiast Puchar Polski zdobył czterokrotnie. Oficjalne barwy Wisły Kraków to czerwono-biało-niebieskie.
6
liczba głosów: 148
Klub założono 1945 roku. Dwukrotny Mistrz Polski. Barwami kluby jest biały, zielony i miedziany, a mecze rozgrywają się na Stadionie Zagłębia Lubin. W tabeli Ekstraklasy Zagłębie znajduje się obecnie na dziesiątym miejscu.
7
liczba głosów: 5
Klub piłkarski z siedzibą w Gliwicach, występujący w Ekstraklasie. Największym sukcesem klubu jest zdobycie mistrzostwa Polski w sezonie 2018/2019
8
liczba głosów: 4
Klub piłkarski występujący od sezonu 2017/18 po rocznej przerwie w ekstraklasie. Jest 14-krotnym mistrzem Polski, 4-krotnym wicemistrzem.
9
liczba głosów: 138
 Klub cztery razy zdobył Mistrzostwo Polski. Został założony 1910 roku. Widzew zakwalifikowana jest do II i III ligi. Barwy kluby: czerwono-biało-czerwone.
10
liczba głosów: 105
 Działalność klubu rozpoczęła się w 1908 roku. Barwy klubu : biało-czerwono-białe. Mistrzostwo Polski ŁKS zdobył dwa razy, a Puchar Polski raz.
11
liczba głosów: 139
To klub powstały w 1920 roku. Obecnie gra w II lidze. Prezesem jest Jan Chrapek. Ruch czternastokrotnie wywalczył tytuł Mistrza Polski, trzykrotnie natomiast wygrał Puchar Polski. Barwy klubu: niebiesko-białe.
12
liczba głosów: 148
 Klub założony w 1947 roku. Obecnie gra w Ekstraklasie. Dwukrotny Mistrz Polski. Śląsk Wrocław dwa razy wygrał Puchar Polski.
?
Brakuje Czegoś? Dodaj swoją propozycję!
więcej
Najczęściej oceniane: Sport
Sport
2190 osób głosowało na to
Najlepsze kluby piłkarskie wszech czasów
Sport
1989 osób głosowało na to
Najlepsi Polscy sportowcy ostatnich 20 lat
Sport
1520 osób głosowało na to
Najlepsze polskie kluby piłkarskie
Sport
Wykonanie strony WWW - Devilart