to znacznie więcej niż myślisz!
Czy chcesz poznać jego wszystkie funkcje?
Tak
Nie
Sport

Najlepsi Polscy sportowcy ostatnich 20 lat

   Trzeba przyznać, że sport w Polsce zaczął się prężnie rozwijać. Nie zawsze udaje nam się zdobywać najwyższe miejsca na olimpiadach i mistrzostwach, lecz mamy paru niesamowitych sportowców, z których możemy być naprawdę dumni i, którzy godnie reprezentują nasz kraj. Łapka w górę na najlepszych! Łapka w dół pod postaciami, których osiągnięcia wydają się budzić wątpliwości.

1
liczba głosów: 220
 Skoczek narciarski, który urodził się w Zakopanem. Trzy razy zdobył indywidualne mistrzostwo olimpijskie, a dwa razy Puchar Świata. Kamil był tez kilkakrotnie ogłoszony drużynowym mistrzem świata. Ma na swoim koncie wiele, wiele innych osiągnięć, lecz lista jest naprawdę długa.
2
liczba głosów: 254
Piłkarz grający na pozycji napastnika w klubie Bayern Monachium. Jest również kapitanem reprezentacji Polski. Roberta uznaje się za jednego z najlepszych piłkarzy na świecie. Gra pod słynnym numerem 9.
3
liczba głosów: 182
 Piłkarz ręczny, który gra na pozycji bramkarza. W 2007 roku zdobył wicemistrzostwo, a w 2009 został ogłoszony najlepszym piłkarzem ręcznym świata. Dwa razy wziął udział w  igrzyskach olimpijskich.
4
liczba głosów: 196
 Robert jest kierowcą wyścigowym i rajdowym. Jest pierwszym Plakiem, który zdobył mistrzostwo Formuły 1. Kubica miał wypadek w 2011 roku i na pewien czas zrezygnował z aktywności w sporcie, lecz planuje powrót w 2019 roku.
5
liczba głosów: 193
Polska biegaczka narciarska. Cztery razy zdobyła Puchar Świata w biegach narciarskich i czterokrotnie zwyciężyła w Tour de Ski. Wysokie miejsca zajmowała również na mistrzostwach świata czy olimpiadach.
6
liczba głosów: 176
Małysz zasłynął głównie jako skoczek narciarski, lecz zawodowo zajmuje się również kombinatorstwem norweskim i jest kierowcą rajdowym. Jako skoczek został czterokrotnym mistrzem świata  i zdobył cztery medale olimpijskie.
7
liczba głosów: 181
Agnieszka jest polską tenisistką, która dostała się do finału Wimbledonu w 2012 roku. A w 2015 roku wygrała turniej WTA Finals. Urszula Radwańska,  jej młodsza siostra, także została tenisistką.
8
liczba głosów: 147
Jest koszykarzem, który gra w zespole Los Angeles Clippers. Zasłynął z faktu, iż jako jedyny Polak dotarł do finału NBA. Koledzy mówią na niego „The Polish Hammer”.
9
liczba głosów: 182
To polska lekkoatletka, która dwa razy zdobyła złoty medal na igrzyskach olimpijskich. Pobiła rekord Polski i świata w rzucie młotem.
10
liczba głosów: 195
Polski piłkarz grający na pozycji pomocnika. Na co dzień gra w niemieckim klubie VfL Wolfsburg. Przez cztery lata był kapitanem polskiej reprezentacji. W latach 2008 i 2010 został uznany za „Piłkarza Roku”.
?
Brakuje Czegoś? Dodaj swoją propozycję!
więcej
Najczęściej oceniane: Sport
Sport
2055 osób głosowało na to
Najlepsze kluby piłkarskie wszech czasów
Sport
1926 osób głosowało na to
Najlepsi Polscy sportowcy ostatnich 20 lat
Sport
1447 osób głosowało na to
Najlepsze polskie kluby piłkarskie
Sport
Wykonanie strony WWW - Devilart