to znacznie więcej niż myślisz!
Czy chcesz poznać jego wszystkie funkcje?
Tak
Nie
Sport

Najlepsi Obrońcy ostatnich 20 lat

   Piłka nożna jest nieodłącznym elementem nie tylko naszej, polskiej kultury, ale także kultury całego świata. Znamy wiele klubów, które wsławiły się w historii tego sportu. Lecz warto pamiętać, że na sukces drużyny składa się talent i zaangażowanie całego zespołu. Do tego dochodzi również umiejętność współpracy z innymi i wyciągania wniosków z własnych porażek i niepowodzeń.

   Przedstawiamy Wam listę najlepszych obrońców ostatnich 20 lat. Głosujcie na Waszych faworytów! Łapka w dół, jeżeli któraś propozycja Wam nie odpowiada.
 

1
liczba głosów: 77
   Piłkarz brazylijskiego pochodzenia. Obecnie jest trenerem, lecz prędzej grał na pozycji lewego obrońcy. W 1996 roku przeszedł do Realu Madryt. Grał w wielu zwycięskich drużynach, zdobywał rozmaite odznaczenia i medale.    Najbardziej efektowną bramkę zdobył w turnieju Tournoi de France w roku 1997.
2
liczba głosów: 70
Hiszpański piłkarz, kapitan klubu Real Madryt. Z reprezentacją zdobył trzy razy Mistrzostwo Europy i raz Mistrzostwo Świat. W 2006 roku został mianowany przez UEFA najlepszym obrońcom na świecie poniżej 20. roku życia.
3
liczba głosów: 73
 Piłkarz pochodzący z Niemiec. Otrzymał złoty medal Mistrzostw Świata. Na co dzień gra w klubie Bayern Monachium. Odniósł sukces w Pucharze UEFA. W 2017 roku zakończył karierę.
4
liczba głosów: 77
Włoski piłkarz urodzony w Mediolanie. Zdobył trzy Puchary Europy i pięć Pucharów Mistrzów. Jego syn, Daniel, również został piłkarzem.
5
liczba głosów: 75
A właściwie Charles Puyol Saforcada. Hiszpański piłkarz. Był kapitanem FC Barcelona, grał na pozycji środkowego obrońcy. Karierę zakończył w 2014 roku. Obecnie jest managerem. W 2010 roku grając w reprezentacji zdobył złoty medal Mistrzostw Świata.
6
liczba głosów: 70
W rzeczywistości Marcos Evangelista de Morais. Piłkarz pochodzący z Brazylii. Gra na pozycji prawego obrońcy. Czterokrotnie brał udział w Mistrzostwach Świata.
7
liczba głosów: 75
 Piłkarz pochodzący z Hiszpanii. Grał w zespole FC Barcelona, a także w Manchesterze United. W 2010 roku zdobył z reprezentacją złoty medal Mistrzostw Świata.
8
liczba głosów: 71
Tak naprawdę John George Terry. Angielski piłkarz. Do 2017 grał w klubie Chelsea. Wraz z drużyną zdobył pięciokrotne mistrzostwo Anglii. W 2005 roku został mianowany najlepszym piłkarzem Anglii.
9
liczba głosów: 73
 Serbski piłkarz. Grał w Manchesterze United, gdzie zdobył trzykrotnie Puchar Ligii i raz Klubowe Mistrzostwo Świata. W 2016 roku zakończył karierę sportową.
10
liczba głosów: 6
Rio Gavin Ferdinand – angielski piłkarz, grający na pozycji środkowego obrońcy
11
liczba głosów: 71
Obecnie trener, niegdyś piłkarz grający na pozycji środkowego obrońcy. Cannavaro pochodzi z Włoch. Grał m. in w Juventusie i Realu Madryt. Wraz z reprezentacją zdobył w 2006 roku Mistrzostwo Świata.
12
liczba głosów: 4
Piłkarz martynikańskiego pochodzenia, grający w reprezentacji Francji. Gra na pozycji obrońcy w hiszpańskim klubie Real Madryt.
?
Brakuje Czegoś? Dodaj swoją propozycję!
więcej
Najczęściej oceniane: Sport
Sport
2196 osób głosowało na to
Najlepsze kluby piłkarskie wszech czasów
Sport
2003 osób głosowało na to
Najlepsi Polscy sportowcy ostatnich 20 lat
Sport
1520 osób głosowało na to
Najlepsze polskie kluby piłkarskie
Sport
Wykonanie strony WWW - Devilart