to znacznie więcej niż myślisz!
Czy chcesz poznać jego wszystkie funkcje?
Tak
Nie
Sport

Najlepsi bramkarze ostatnich 20 lat

   Granie w drużynach piłkarskich wysokiej rangi niesie ze sobą prestiż, pieniądzem ale także wielką odpowiedzialność. Oczywistością jest fakt, że na sukces klubu składa się działalność wszystkich zawodników i trenera. Jednak na boisku punkt ciężkości przenosi się na bramkarza, ponieważ to on jako ostatni ma szansę „uratować” drużynę i obronić bramkę.

   Przedstawiamy Wam listę najlepszych bramkarzy ostatniego dwudziestolecia. Głosujcie na Waszych ulubionych bramkarzy! Łapka w dół na propozycje, które Wam nie odpowiadają.

1
liczba głosów: 116
Niemiecki piłkarz. Grał w Bayernie Monachium. Zdobył Mistrzostwo świata w roku 1996. Na Mistrzostwach świata otrzymał srebrny i brązowy medal. Karierę piłkarską zakończył w 2008 roku.
2
liczba głosów: 90
 Piłkarz pochodzący z Holandii. Grał w klubach takich jak AFC Ajax, Juventus i Manchester United. Pięciokrotny Mistrz Holandii i czterokrotny Mistrz Anglii. Grając w Manchesterze wraz z drużyną zdobył Mistrzostwo Świata.
3
liczba głosów: 97
 Hiszpański piłkarz. Obecnie gra w FC Porto, prędzej można było go podziwiać w kadrze Realu Madryt. Na koncie ma cztery złote medale zdobyte na Mistrzostwach Europy i dwa złote medale z Mistrzostw Świata. Pięciokrotny Mistrz Hiszpanii.
4
liczba głosów: 98
Czeski piłkarz. Obecnie gra w zespole Arsenal. Grał również w klubie Chelsea. Zdobył brąz w Mistrzostwach Europy w 2004 i złoto w 2002 roku w Mistrzostwach Europy U-21. Ma na swoim koncie także czterokrotne zwycięstwo Mistrzostw Anglii i Cztery Puchary Anglii. Dziewięciokrotnie mianowany Czeskim Piłkarzem Roku
5
liczba głosów: 82
 Duński piłkarz. Grał w siedmiu klubach, m. in w Manchesterze United. Czterokrotny Mistrz Dani i pięciokrotny Mistrz Anglii. W roku 1992 zdobył wraz z reprezentacją Mistrzostwo Europy. Trzykrotnie mianowany Piłkarzem Roku.
6
liczba głosów: 78
 Niemiecki piłkarz. W reprezentacji zdobył Mistrzostwo Świata 2014 roku. Od 2011 roku gra w klubie Bayern Monachium, gdzie w 2013 roku zdobył Klubowe Mistrzostwo Świata.
7
liczba głosów: 84
Polski piłkarz. Dudek grał w Liverpoolu i gościnnie w Realu Madryt. Zdobył Mistrzostwo Holandii, Wicemistrzostwo Anglii i Mistrzostwo Hiszpanii. Mianowano go Piłkarzem Roku 2000 i 2001.
8
liczba głosów: 79
 A właściwie Gianluigi Buffon. Włoski piłkarz. Na co dzień gra w klubie Paris Saint-Germain. Prędzej zasilał szeregi Parmy i Juventusu. Wygrał Puchar UEFA, Puchar i Superpuchar Włoch. Buffon jest dziewięciokrotnym Mistrzem Włoch. Grając w reprezentacji zdobył w 2006 roku Mistrzostwo Świata.
9
liczba głosów: 73
 Tak naprawdę nazywa się Júlio César Soares Espíndola. Brazylijski piłkarz. Grał dla FC Flamengo i dla Inter Mediolanu. Z drużyna z reprezentacji zdobył Mistrzostwo Świata U-17 i dwa Puchary Konfederacji. Wygrał trzy Puchary Włoch.
10
liczba głosów: 5
Keylor Antonio Navas Gamboa – kostarykański piłkarz grający na pozycji bramkarza
11
liczba głosów: 74
Hiszpański piłkarz. Swoją karierę związał głównie z klubem FC Barcelona. Gościnnie zagrał też w Manchesterze United. Sześciokrotny Mistrz Hiszpanii, Mistrz Europy i Świata.
12
liczba głosów: 10
Piłkarz z hiszpanii występujący na pozycji bramkarza. Od 2011 roku zawodnik Manchesteru United. Uczestniczył w Mistrzostwach Świata: 2014, 2018 i Mistrzostw Europy 2016
13
liczba głosów: 5
Jest chilijskim piłkarzem występującym na pozycji bramkarza w Manchester City.
?
Brakuje Czegoś? Dodaj swoją propozycję!
więcej
Najczęściej oceniane: Sport
Sport
2190 osób głosowało na to
Najlepsze kluby piłkarskie wszech czasów
Sport
1989 osób głosowało na to
Najlepsi Polscy sportowcy ostatnich 20 lat
Sport
1520 osób głosowało na to
Najlepsze polskie kluby piłkarskie
Sport
Wykonanie strony WWW - Devilart