to znacznie więcej niż myślisz!
Czy chcesz poznać jego wszystkie funkcje?
Tak
Nie
Rozrywka

Najciekawszy bohater z serii Marvel Cinematic Universe, zagłosuj!

   Marvel Studios to jedna z najbardziej popularnych wytwórni filmowych, która zajmuje się ekranizacją znanych komiksów przedstawiających życie i przygody superbohaterów. Filmy od Marvela „biją” ostatnimi czasy rekordy popularności. W tym przypadku popularność jest uzasadniona, gdyż produkcje są jednymi z lepiej dofinansowanych. Dzięki temu możemy podziwiać dobrze wykonane efekty specjalne,  niesamowite stroje bohaterów, a ponadto ciekawie zorganizowaną scenografię. Nie można jednak zapomnieć o tym, co najważniejsze, czyli o wykreowaniu postaci. Superbohaterom w „marvelowskim” wykonaniu nie brakuje poczucia humoru, pomysłowości, a przede wszystkim odwagi, by walczyć o to, co najważniejsze dla dobra całej ludzkości.

   Którą z postaci z Uniwersum najbardziej podziwiasz? Który z bohaterów jest Twoim zdaniem najciekawszy? Łapka w górę pod Twoim faworytem! Łapka w dół, jeżeli któraś propozycji nie przypadła Ci do gustu!

Nie zapomnij opublikować listy na Facebooku, daj szansę zagłosować innym!

1
liczba głosów: 185
A tak właściwe Tony Stark. To syn słynnego wynalazcy i biznesmena – Howarda Starka. Po ojcu odziedziczył nie tylko majątek, ale także zamiłowanie do nauki i talent, co pozwala mu się rozwijać i prowadzić własny biznes. Jednak nieoczekiwane okoliczności i komplikacje zmuszają Starka do wszczepienia sobie reaktora utrzymującego go przy życiu oraz wykonania zbroi Iron Mana, dzięki której może (na początku nierozpoznany) działać na rzecz bezpieczeństwa niewinnych ludzi.
2
liczba głosów: 143
Peter Parker. Ma kilkanaście lat, umiejętności charakterystyczne dla pająka i chęć niesienia pomocy ludziom. Jego sytuacja nie jest łatwa, gdyż wychowuje go ciocia. Z biegiem czasu zostaje zwerbowany przez Tonego Starka i dołącza do Avengersów.
3
liczba głosów: 131
 To syn Odyna i Friggi, a brat Lokiego. Za nieposłuszeństwo Thor zostaje wygnany ze swojej rodzinnej krainy, Azgardu i zesłany na Ziemię. Niestety w czasie „podróży” gubi swój młot, dzięki któremu panuje nad swoją mocą. Usilnie stara się go odzyskać. W trakcie swoich przygód trafia na grupę Avengersów z którymi zaczyna współpracować.
4
liczba głosów: 162
 A tak naprawdę Steve Rogers. Początkowo to młody mężczyzna, którego największym marzeniem jest służyć w wojsku jako ochotnik w trakcie II wojny światowej. Niestety ze względy na słabą kondycję fizyczną i kruche zdrowie jego kandydatura zostaje odrzucona. Jednakże to dopiero początek jego przygód. Dostaje propozycję poddania się eksperymentowi i zostania „super żołnierzem”. Dzięki wstrzyknięciu serum Steve staje się silniejszy, wyższy i otrzymuje supermoce, które czynią bohaterem wojny - Kapitanem Ameryką.
5
liczba głosów: 144
Tak właściwie nazywa się Stephen Strange. Jest chirurgiem, który uległ wypadkowi. Przez uszkodzenie nerwów w dłoni traci zdolność do wykonywania zawodu. Poddaje się kilku operacjom, które nie poprawiają jego stanu. W momencie, gdy spotyka byłego pacjenta, któremu nie dawał szans na odzyskanie zdrowia, a który w momencie spotkania jest w pełni sprawny, postanawia wyruszyć w podróż i odnaleźć mężczyznę, który dokonuje cudów niekonwencjonalnymi metodami leczenia.
6
liczba głosów: 114
To przyrodni brat Thora wychowany przez Odyna i Friggę i uznany za własnego syna. W rzeczywistości jednak jego ojcem jest Laufeya. Loki znany jest ze swych oszustw, tworzenia złudzeń, umiejętności zmieniania postaci oraz kompulsywnej potrzeby posiadania władzy.
7
liczba głosów: 100
To rozumne drzewo zdolne do poruszania się, lecz pozbawione umiejętności mowy. Wraz ze swoim przyjacielem Rocketem trafia do więzienia, w którym poznaje przyjaciół. Uciekają razem tworząc oddział Strażników Galaktyki.
8
liczba głosów: 97
To rozumny szop, który przeszedł pewne modyfikacje, przyjaciel i kompan Groota. Zrządzenie losu sprawia, iż spotyka na swojej drodze pewne istoty, z którymi nawiązuje głęboką relację. Razem tworzą oddział Strażników Galaktyki i przeżywają wiele przygód.
9
liczba głosów: 96
Hawkeye to superbohater, który zdobył niebywałe umiejętności, gdy trafił do cyrku po śmierci swoich rodziców. Jest mistrzem sztuk walki oraz perfekcyjnie strzela z łuku.
10
liczba głosów: 96
A właściwie Scott Lang. Scott trafił do więzienia za kradzież. Po odbyciu kary miał spore trudności w zdobyciu zatrudnienia, przez co postanowił okraść pewien dom. Jednakże wydarzenia, które miały miejsce w trakcie włamania odmieniły jego życie na zawsze. Trafił na kombinezon, który pozwala człowiekowi zmieniać rozmiary.
11
liczba głosów: 100
Natasha Romanoff. Pochodzi z Rosji i już jako dziecko szkolona była na zabójczynię. Pewnego razu jeden agent T.A.R.C.Z.Y. zamiast ją wyeliminować zaproponował jej współpracę. W taki oto sposób Czarna Wdowa stała się jedną z najważniejszych postaci w Uniwersum.
12
liczba głosów: 63
Wade Wilson został oszpecony przez pewnego człowieka, dzięki któremu zyskał ponadprzeciętne zdolności. Jego początkową misją jest zemsta, lecz później zaczyna działać  w organizacji X-Manów. 
13
liczba głosów: 95
To w rzeczywistości profesor fizyki Bruce Banner, który w trakcie eksperymentu zostaje napromieniowany. Wynikiem tego zdarzenia są niekontrolowane przemiany w wielkiego, zielonego stwora o nadludzkiej sile – Hulka. Na szczęście dzięki pomocy przyjaciół Banner uczy się powoli panować nad gniewnym instynktem swojego alter ego i zaczyna wykorzystywać jego siłę,by ratować ludzkość.
14
liczba głosów: 57
Poraz pierwszy pojawiła się w X-Men vol. 1 #4 w1964 r. Postać została stworzona przez scenarzystę Stana Lee i rysownika Jacka Kirby'ego.
15
liczba głosów: 93
A właściwie to James „Bucky” Barnes. Jest najlepszym przyjacielem Steva Rogersa. Podczas walki na froncie II wojny światowej zostaje uprowadzony przez Hydrę. Po pewnym czasie odnajduje go Kapitan Ameryka. Wówczas Bucky wraz z zespołem podejmuje się misji sabotowania pracy Hydry i niszczenia jej baz. Niestety jedna z nich kończy się śmiercią Jamesa. Jednakże po latach na jaw wychodzi fakt, iż został on ponownie uprowadzony przez Hydrę, która uczyniła go „superżołnierzem” i zahipnotyzowała. Bucky nie będąc świadomym dopuszcza się wielu straszliwych czynów, za co później ponosi konsekwencje.
16
liczba głosów: 79
T'Challa po śmierci ojca, króla Wakandy, otrzymuje władzę nad królestwem i niesamowite zdolności, które ułatwiają mu obronę królestwa i czynią superbohaterem.
17
liczba głosów: 48
To Pułkownik Nicholas"Nick" Joseph Fury. Były oficer armii Stanów Zjednoczonych. Podczas zimnej wojnyszpiego CIA, były dyrektor TRACZ-y.  
18
liczba głosów: 79
Peter Quill. To pół człowiek. Będąc dzieckiem zostaje uprowadzony przez klan złodziei. Ich przywódca, Yondu Udonta ma oddać chłopca jego ojcu Ego, lecz postanawia przeszkolić chłopca „do fachu”. Peter postanawia odszukać słynny artefakt, lecz trafia do więzienia, gdzie poznaje swoich przyszłych przyjaciół, z którymi utworzy grupę o nazwie Strażnicy Galaktyki.
19
liczba głosów: 91
Nazywany jest również Szalonym Tytanem. Jest ojcem Gamorry i Nebuli. Jako cel obrał sobie zdobycie Kamieni Nieskończoności, które uczynią go wszechmocnym. Jego głównym planem jest zgładzenie połowy istnień żyjących w całym Wszechświecie.
20
liczba głosów: 69
Virginia "Pepper" Potts jest postacią pojawiająca się w komiksach wydanych przez Marvel Comics, w szczególności w serii Iron Man. Stworzona przez pisarza Stana Lee i artystę Don Heck.
21
liczba głosów: 85
 A tak właściwie to Carol Danvers. Pewnego razu pracując jako pilot przeżywa groźny wypadek. Yon-Rogg przeprowadza transfuzję krwi, co przyczynia się do przemiany Carol. Przez kilka lat pozbawiona pamięci służy w kosmicznym oddziale, lecz pewnego razu udaje jej się wrócić na Ziemię, gdzie powoli odzyskuje wspomnienia. 
22
liczba głosów: 71
Jest przepełniony nienawiścią do Thanosa, który odebrał życie jego najbliższym. W międzyczasie Drax dopuszcza się kilku ciężkich przestępstw, przez co trafia do więzienia, w którym poznaje Strażników Galaktyki i wraz z nimi ucieka.
23
liczba głosów: 37
24
liczba głosów: 71
 To adoptowana córka Thanosa. Przynależy do rasy zgładzonej przez Thanosa, który w późniejszych latach zmusza ją do krwawych walk z siostrą Nebulą. W pewnym momencie życia postanawia uciec od ojca i wdaje się w walkę o artefakt. Trafia do więzienia, gdzie poznaje przyjaciół. Razem uciekają i tworzą oddział o nazwie Strażnicy Galatyki.
25
liczba głosów: 64
 Jej prawdziwe imię to Hope van Dyne. Jest córką Hanka Pyma, twórcy kostiumu Ant Mana i Osy. Wraz ze Scottem Langiem próbują pomóc Pymowi uratować jego technologię.
26
liczba głosów: 36
27
liczba głosów: 64
Jest, tak samo jak Gamorra adoptowaną córką Thanosa. Ojciec zmusza ją do walk z siostrą. Niestety Nebula nie jest tak silna jak Gamorra, przez co Thanos zaczyna poddawać ją bolesnym zabiegom wszczepiania metalowych mechanizmów, które będą zastępować poszczególne części ciała. Nebula jest przepełniona gniewem i nienawiścią w stosunku do siostry, lecz ostatecznie wybiera odpowiednią drogę.
28
liczba głosów: 48
Po raz pierwszy Punishr pojawił się w 129 zeszycie serii The Amazin Spider- Man z 1974r. Nazwę postaci wymyślił Stan Lee. Twórcą  był scenarzysta Gerry Conway oraz rysownicy John Romita Sr. i Ross Andru  
29
liczba głosów: 57
Postać Marvela, która zawsze może zmienić swoją gęstość co sprawia, że jest wyjątkowo skuteczny a płomienie energii, którymi się posługuje skutecznie niszczą wrogów.
30
liczba głosów: 41
Johnathon Blaze alter ego Ghost Rider- stworzona przez komiksowe uniwersum Marvel Comics,  twórcami są Gary Friedrich oraz Mike Ploog. Debiut tej postaci możemy zobaczyć w komiksie o nazwie Marvel Spotlight #5
31
liczba głosów: 18
32
liczba głosów: 59
Samuel Wilson,był żołnierzem z mechanicznymi skrzydłami. Później został nowym kapitanem ameryką
33
liczba głosów: 63
To psychopatyczna sztuczna inteligencja stworzona przez Bruce'a Bannrea i Tony'ego Staraka z odszyfrowanego przez nich kodu pochodzącego z berła Chitauri.
?
Brakuje Czegoś? Dodaj swoją propozycję!
więcej
Najczęściej oceniane: Rozrywka
Rozrywka
7260 osób głosowało na to
Największe błędy popełnione po alkoholu
Rozrywka
Rozrywka
2499 osób głosowało na to
Najlepszy Hip-hopowy polski teledysk
Wykonanie strony WWW - Devilart