to znacznie więcej niż myślisz!
Czy chcesz poznać jego wszystkie funkcje?
Tak
Nie
Inne

Najbardziej prawdopodobna teza lub przepowiednia Stephena Hawkinga

   Można by pokusić się o stwierdzenie, że Stephen Hawking to najbardziej popularny naukowiec. Z wykształcenia kosmolog, fizyk i astrofizyk. „Zrobił furrorę” w kręgach akademickich, lecz jego niezwykła biografia odcisnęła piętno także na świecie popkultury. W 2014 roku na ekranach pojawił się film zatytułowany „Teoria wszystkiego”, który przedstawiał historię życia, miłości, a także trudności związane z chorobą.

   Naukowiec cierpiał na stwardnienie zanikowe boczne. Konsekwencją schorzenia był paraliż całego ciała. Lecz rozwój schorzenia nie powstrzymał Stephena przed zgłębianiem tajemnic świata i tworzeniem coraz to nowszych i ciekawszych teorii. Część z nich, zwłaszcza te dotyczące zjawisk astrofizycznych, jest niezrozumiała dla zwykłych ludzi za względu na poziom zaawansowania. Jednak Hawking pozostawił po sobie również swego rodzaju przepowiednie, bardziej przystępne dla nas, „nienaukowców”.

   Niektóre z nich z nich wydają się być wręcz absurdalne, lecz zarazem niezwykłe. Sami oceńcie!

   Łapka w górkę pod najbardziej prawdopodobną według Was przepowiednią Stevena Hawkinga, łapka w dół, jeżeli nie wierzycie, by któraś z nich mogła się kiedykolwiek spełnić.


1
liczba głosów: 13
Hawking sam korzystał z rozwoju sztucznej inteligencji, gdyż paraliż całego ciała sprawił, że nie mógł nawet mówić, lecz dzięki specjalnym, zaawansowanym urządzeniom komunikował się ze światem. Pomimo tak wielu korzyści, które niesie ze sobą rozwój techniczny, naukowiec dostrzegał w postępie ogromne zagrożenie. Czyżby najczarniejsze scenariusze z filmów science-fiction miały się urzeczywistnić?
2
liczba głosów: 11
Stephen Hawking twierdził, że w dalekiej przyszłości nasza planeta przestanie być dla nas, ludzi, bezpieczna i zamieni się w ognistą kulę. Z tego właśnie względu ludzkość będzie musiała ją opuścić.
3
liczba głosów: 12
Ścisły związek z tym proroctwem ma fakt, iż liczba ludzi na Ziemi ciągle wzrasta. Mówi się nawet, że co około 40 lat podwaja się. Co za tym idzie wykorzystujemy coraz więcej energii, wody, a także innych zasobów. Ten ponury scenariusz przewiduje, że jeżeli sytuacja nie ulegnie zmianie, to za kilkaset lat ludzie zaczną walczyć między sobą o pożywienie.
4
liczba głosów: 8
 Hawking postanowił opracować system, który umożliwiłby reprezentacji Anglii zdobycie Mistrzostwa Świata. Niestety trener zbagatelizował naukowe porady wybitnego uczonego, a reprezentacja zajęła jedno z niższych miejsc.
5
liczba głosów: 10
 Zjawisko to, według Hawkinga, miałoby związek ze zmianami atmosfery spowodowanymi globalnym ociepleniem. Zastanawiacie się dlaczego nasza planeta miałaby upodobnić się akurat do Wenus? Naukowcy odkryli, że planeta ta posiadała niegdyś atmosferę, co więcej, jej powierzchnię pokrywały zbiorniki wody przypominające nasze oceany. Niestety Wenus zamieniła się w metaforyczną „szklarnię” i nie była w stanie oddawać w przestrzeń kosmiczną ciepła i promieniowania, które pochłaniała.
?
Brakuje Czegoś? Dodaj swoją propozycję!
więcej
Najczęściej oceniane: Inne
Inne
3165 osób głosowało na to
Ile Niedziel Handlowych w miesiącu?
Inne
2466 osób głosowało na to
Najsolidniejsza marka samochodów
Inne
2190 osób głosowało na to
Najbardziej niesamowita rzeźba świata
Inne
1968 osób głosowało na to
10 najczęstszych postanowień noworocznych
Wykonanie strony WWW - Devilart