to znacznie więcej niż myślisz!
Czy chcesz poznać jego wszystkie funkcje?
Tak
Nie
Inne

Najbardziej niezwykłe zjawisko na Ziemi

   Myślałeś, że niezwykłe zjawiska są wynikiem działalności człowieka? Otóż nie. Najczęściej ich stwórcą jest natura. Na świecie odnajdywane są coraz to nowsze anomalie i inne wybryki natury.


Koniecznie zareaguj łapką w górę na zjawiska, które Cię najbardziej zszokowały! Łapka w dół pod tymi, które nie zrobiły na Tobie wrażenia.

1
liczba głosów: 8
bardziej znana jest pod nazwą ,,zorza polarna’’. Są to zderzenia cząsteczek pochodzących ze słońca. Ukazuje się  w wielu kolorach, dzięki różnym cząsteczkom gazów. Zjawisko to występuje w pobliżu biegunów.
2
liczba głosów: 7
 są to ściśnięte przez płyty tektoniczne warstwy różnokolorowych piaskowców i minerałów. Kolorowe góry możemy podziwiać w Chinach.
3
liczba głosów: 7
jest to podwójne drzewo rosnące od kilkudziesięciu lat we Włoszech. Dolnym drzewem jest morwa, natomiast na górze rośnie wiśnia. Oba drzewa są zdrowe i funkcjonują ze sobą w symbiozie. Ponadto wyglądają naprawdę ciekawie!
4
liczba głosów: 5
jest to blask wytwarzany przez wodne organizmy. Najlepiej widoczny jest w ciemnościach. Dostrzec go można między innymi w Australii, Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Indonezji oraz na Malediwach.
5
liczba głosów: 5
 nie chodzi tu o przemieszczanie się głazów przy ingerencji człowieka czy zwierzęcia. Udokumentowano, że kamienie mogą się poruszać, lecz tylko przy odpowiednich warunkach.
6
liczba głosów: 7
 jest to zjawisko wytworzenia się błyskawicy w chmurze wulkanicznej.  Zdaniem ekspertów jego przyczyną są rozładowania ładunków elektrycznych wytwarzanych podczas erupcji.
7
liczba głosów: 6
 to bardzo rzadki wybryk natury. Występuje, gdy podczas pożaru temperatura ziemi radykalnie różni się od temperatury powietrza. Jest bardzo szkodliwy dla środowiska.
8
liczba głosów: 6
 jest zjawiskiem pogodowym, podczas którego występują rzęsiste opady marznącego deszczu. Stanowi bardzo duże utrudnienie w funkcjonowaniu, gdyż może wyrządzać solidne szkody.
9
liczba głosów: 6
 to niezwykłe zjawisko meteorologiczne zaobserwowane w Australii. Jest to wał chmury, który może osiągnąć długość nawet 1000 kilometrów. Porusza się od morza w kierunku lądu.
10
liczba głosów: 6
kilka lat temu pająki w Pakistanie zaczęły masowo przenosić się na drzewa, wytwarzając na nich olbrzymie sieci pajęczyn. Zdaniem naukowców przyczyną były zmiany poziomu wód.
?
Brakuje Czegoś? Dodaj swoją propozycję!
więcej
Najczęściej oceniane: Inne
Inne
3165 osób głosowało na to
Ile Niedziel Handlowych w miesiącu?
Inne
2466 osób głosowało na to
Najsolidniejsza marka samochodów
Inne
2190 osób głosowało na to
Najbardziej niesamowita rzeźba świata
Inne
1968 osób głosowało na to
10 najczęstszych postanowień noworocznych
Wykonanie strony WWW - Devilart