to znacznie więcej niż myślisz!
Czy chcesz poznać jego wszystkie funkcje?
Tak
Nie
Inne

Na kogo zagłosowałbyś w wyborach do europarlamentu?

   Wybory do Europarlamentu to ważne wydarzenie dla wielu z nas.  W Polsce odbędą się w niedzielę 26 maja 2019 roku. Poprzednie miały miejsce w roku 2014. Zwyciężyła wówczas partia PO z przewagą około pół punktu procentowego nad PiS-em. Jednakowoż przedstawiciele obu partii otrzymali po 19 mandatów poselskich. SLD otrzymało ich 5, Nowa Prawica 4, a PSL 3. A jak sytuacja wygląda dziś?

   Która partie przedstawiją najciekawszy program wyborczy? Głosujcie Łapką zieloną na Waszym zdaniem ciekawy program. Łapka w dół pod partią, która Waszym zdaniem nie powinna otrzymać mandatów poselskich!

 

1
liczba głosów: 11
 To koalicja kilku partii stworzona w 2019 roku na wybory do Parlamentu Europejskiego. W skład KE wchodzą partie takie, jak PO, SLD, PSL, Zieloni i Nowoczesna. Plan Wyborczy Koalicji Europejskiej odnosi się przede wszystkim do umocnienia pozycji Polski na arenie Unii Europejskiej, zdobycia większego budżetu dla Polski, praworządność wewnątrz kraju, obniżki podatków, refundacji zabiegów in vitro, zapoczątkowania niskoemisyjnej energetyki oraz  wprowadzenia programu „500 PLUS” na każde dziecko. KE zapowiedziało także, że zamierza wspierać obecną politykę UE.
2
liczba głosów: 11
W jej skład wchodzi Partia Razem, Unia Pracy i Ruch Sprawiedliwości Społecznej. Hasło wyborcze Lewicy Razem brzmi: „Europa. Jesteś u siebie”. Na ono na celu podkreślenie faktu przynależności Polski do Europy i Unii Europejskiej, która powinna oferować takie same standardy życia i pracy wszystkim państwom członkowskim. Koalicję tę cechuje także przyszłościowe spojrzenie na gospodarkę.
3
liczba głosów: 7
 Ta stosunkowo „młoda” partia została założona przez Roberta Gwiazdowskiego w marcu 2019 roku. Ze względu na niewystarczającą ilość podpisów partia wystawi swoich kandydatów jedynie w sześciu okręgach wyborczych. Oferuje swoim wyborcom przede wszystkim zwiększenie wynagrodzeń dla pracowników, obniżenie podatków, reformę systemu emerytalnego, reformy w samorządach, reformę sądownictwa, zmiany w wyborach do Parlamentu oraz umocnienie roli i pozycji naszego kraju w Unii Europejskiej.
4
liczba głosów: 12
Odnosząc się do planu działania partii w ramach polityki wewnętrznej i regionalnej PiS zaoferowało swoim wyborcom objęcie programem „500 PLUS” każde dziecko, bez względu na wysokość dochodów rodziców, obniżkę podatku PIT o jeden procent (z 18% na 17%), zwolnienie osób pracujących do 26. roku życia z konieczności płacenia podatków, trzynastą emeryturę dla emerytów i rencistów oraz odbudowę sieci połączeń autobusowych nazywanych kiedyś „pekaesami”. PiS ma także swoją wizję działań na arenie Unii Europejskiej, które miałyby skupić się głównie na narodowościowych rządach państw członkowskich oraz na umacnianiu sieci wewnętrznych porozumień międzypaństwowych wewnątrz Unii.
5
liczba głosów: 14
To partia założona przez Roberta Biedronia. Program Wiosny dotyczy przede wszystkim podwyższenia płacy minimalnej oraz jej wzrost w kolejnych latach, reformy na rzecz usprawnienia działalności opieki zdrowotnej oraz zwiększenia refundacji na leki, zwiększenia miejsc w żłobkach, zwiększenia sieci lokalnych połączeń autobusowych, zeświecczenia państwa i opodatkowanie Kościoła, wyprowadzenia lekcji religii ze szkół oraz legalizacji związków partnerskich. Odnosząc się do wizji działań na rzecz UE, to Wiosna zapowiada inicjację programu budowy nowych mieszkań na terenie całej Europy oraz wprowadzenia jednolitego systemu funkcjonowania opieki zdrowotnej we wszystkich państwach UE.
6
liczba głosów: 10
 Jednym z głównym założeń partii jest ochrona życia w każdej formie, w tym przeciwdziałanie aborcji. Hasło partii brzmi: „ Wiara, rodzina i własność”, co wiąże się z zamiarem utrzymania niezależności Polski, która zdaniem „konfederatów” jest przez Unię naruszana.
7
liczba głosów: 7
To partia pod przewodnictwem Pawła Kukiza. Ogłoszone hasło wyborcze: „Polska w Europie, Europa dla Polski” nawiązuje do głównego założenia Kukiza – ażeby wszystkie państwa UE, w tym Polska, były sobie równe oraz by przysługiwały im takie same prawa. Partia Kukiz’15 przypomina o sojuszu z włoskimi oraz chorwackimi ugrupowaniami popierającymi przedstawioną wyżej wizję. Odnosząc się do kwestii polityki wewnętrznej Polski Kukiz postuluje o zwiększenie rzeczywistego wpływu obywateli na to, co dzieje się w państwie. Zapowiada także szeroko rozumianą walkę z korupcją na arenie UE, dofinansowania dla rolników oraz dążenie do podniesienia standardów życia w krajach znajdujących się w trudniejszej sytuacji gospodarczej, ujednolicenie tychże standardów w całej Unii (w tym zarobków).
?
Brakuje Czegoś? Dodaj swoją propozycję!
więcej
Najczęściej oceniane: Inne
Inne
3193 osób głosowało na to
Ile Niedziel Handlowych w miesiącu?
Inne
2547 osób głosowało na to
Najsolidniejsza marka samochodów
Inne
2239 osób głosowało na to
Najbardziej niesamowita rzeźba świata
Wykonanie strony WWW - Devilart