to znacznie więcej niż myślisz!
Czy chcesz poznać jego wszystkie funkcje?
Tak
Nie
Inne

Katastrofa, która wstrząsnęła całym światem

   Wielkie katastrofy towarzyszyły ludzkości od zarania dziejów. Niektóre z nich miały podłoże naturalne, inne zaś wywołane były przez przez człowieka. Nie mniej jednak każda z nich niosła za sobą cierpienie, smutek i ogromne straty. Co więcej pochłonęły one miliony istnień, ludzi, którzy niespodziewanie stali się częścią zabójczej machinerii.

   Która katastrofa Waszym zdaniem najbardziej wstrząsnęła światem? Głosujcie!


1
liczba głosów: 17
Tragedia miała miejsce 26 kwietnia 1986 roku na terenie Ukrainy. Doszło do wybuchu reaktora nuklearnego. Skażeniu uległ ogromny teren, wiele ludzi zostało przesiedlonych.
2
liczba głosów: 16
Miał on miejsce 11 września 2001 roku w Stanach Zjednoczonych. Było to jedno z bardziej szokujących wydarzeń w historii świata.  Uprowadzone samoloty pasażerskie rozbiły się wlatując w słynne dwie wieże. Tego samego dnia miejsce miały jeszcze trzy inne zamachy, między innymi na Pentagon, za którymi stała organizacja Al-Ka’ida. Łącznie zginęło prawie 3000 osób, a ponad 6000 osób zostało rannych.
3
liczba głosów: 12
Zdecydowana większość z nas słyszała o statku Titanic. Motyw katastrofy wykorzystano w popkulturze. Nakręcony został film ukazujący wydarzenia, które miały miejsce w nocy z 14 na 15 kwietnia 1912 roku. Rzekomo „niezatapialny” statek zderzył się wówczas z górą lodową i zatonął. Szacuje się, że śmierć poniosło około 1500 osób.
4
liczba głosów: 8
 W rzeczywistości było to trzęsienie Ziemi pod dnem Oceanu Indyjskiego, które wywołało niszczycielskie fale. Wydarzenie miało miejsce w roku 2004. Fala o wysokości 15 metrów zatapiała nadmorskie miejscowości pozbawiając życia 230 tysięcy osób.
5
liczba głosów: 7
 Miał miejsce w latach 1958-1961. Oficjalne źródła podają, że liczba ofiar wyniosła około 15 mln, nie mniej jednak szacuje się, że śmierć mogło ponieść nawet 40 mln ludzi.
6
liczba głosów: 8
Trwał od 5 do 9 grudnia 1952 roku. Zanieczyszczenie powietrza doprowadziło do niewydolności oddechowej wielu mieszkańców. Śmierć poniosło 12 tysięcy osób.
7
liczba głosów: 6
Klęska żywiołowa miała miejsce w 2011 roku. Usuwający się grunt zasypał część dzielnicy nędzy. W ostateczności śmierć poniosło ponad 900 osób.
8
liczba głosów: 7
Miała miejsce w 1984 roku w Indiach. Uwolnionych zostało 40 ton trującego gazu. Bezpośrednio po katastrofie zginęło ponad 3 tysiące osób, a wyniku powikłań ponad 15 tysięcy. Katastrofę uważa się za tragiczniejszą w skutkach, niż tę w Czarnobylu. 
9
liczba głosów: 9
 Huragan przetoczył się przez USA. Prawie dwa tysiące osób straciło życie. Był to huragan, który przyniósł ogromne straty finansowe szacowane na ponad 100 mld dolarów.
10
liczba głosów: 6
Uderzyło w 1989 roku. Ponad tysiąc osób poniosło śmierć, kilkanaście tysięcy zostało rannych, a około osiemdziesięciu tysięcy straciło dorobek swojego życia i dach nad głową.
?
Brakuje Czegoś? Dodaj swoją propozycję!
więcej
Najczęściej oceniane: Inne
Inne
3125 osób głosowało na to
Ile Niedziel Handlowych w miesiącu?
Inne
2331 osób głosowało na to
Najsolidniejsza marka samochodów
Inne
2188 osób głosowało na to
Najbardziej niesamowita rzeźba świata
Inne
1954 osób głosowało na to
10 najczęstszych postanowień noworocznych
Wykonanie strony WWW - Devilart