to znacznie więcej niż myślisz!
Czy chcesz poznać jego wszystkie funkcje?
Tak
Nie
Ten ranking przeznaczony jest dla osób pełnoletnich.
Jeśli nie masz jeszcze 18 lat, zapraszamy do głosowania na innych naszych listach.
Potwierdź swój wiek.
potwierdzam nie potwierdzam
Rozrywka

Jakiego rodzaju muzyki słuchasz najczęściej?

    Mówi się, że ile ludzi tyle gustów i bez wątpienia jest to prawdą. W latach 80- tych i 90-tych większość słuchała tych samych przebojów. Z czego to wynikało? Głównym i prawie jedynym źródłem informacji muzycznych było radio, a dopiero w późniejszych latach półki sklepowe.

   Dzisiaj bardzo trudno stwierdzić, jakich artystów słucha młodzież głównie ze względu na wiele subkultur oraz dużo aplikacji i portali z muzyką, z których się korzysta.
 
   Ponieważ, nie jesteśmy w stanie wypisać tu wszystkich ulubionych przez was gatunków muzyki pozostawiamy to wam. Być może słuchacie takiego typu, którego nie ma na liście. Dodajcie go na dole strony w komentarzu i sprawdźcie kto jeszcze słucha tego co Wy!

Dodano przez: MarcinWR 

 

1
liczba głosów: 140
 Jest muzyka popularna, zmiękczony rock dostosowany do masowej grupy odbiorców. Jest prosty, melodyjny i łatwo wpadający w ucho.  
2
liczba głosów: 128
To gatunek podchodzący pod elektroniczną muzykę taneczną.  Większość hitów radiowych, które znamy i które tak dobrze wpadają w ucho to właśnie to. 
3
liczba głosów: 112
 Najpopularniejszą twarzą kojarzoną z rapem jest Eminem. Najnowszymi odkryciami z polskiej sceny muzycznej to Quebonafide czy Taco Hemingway. 
4
liczba głosów: 136
Mistrzami jeśli chodzi o kompozycje przebojów filmowych to przede wszystkim Hans Zimmer, Howard Shore, John Williams czy Ennio Morricone. 
5
liczba głosów: 167
Z roku na rok rośnie popularność zespołów grających muzykę disco polo. Świadczy o tym frekwencja fanów na koncertach, miliony wyświetleń na Youtube, nawet juwenalia upływają w rytmach piosenek disco polo
6
liczba głosów: 128
 Muzyka latynoska kojarz się głównie z Tango czy z salsą, ale od kilku lat ich elementy są bardzo popularne na imprezach i w muzyce klubowej.  
7
liczba głosów: 135
Tych artystów chyba nie trzeba nikomu przedstawiać: Bach, Chopin, Mozart czy delikatny Debussy lub młody Max Richter znany z nowoczesnej adaptacji Czterech Pór Roku Vivaldiego. 
8
liczba głosów: 124
Subkultura, która powstała jeszcze w latach 70-tych XX wieku. Pierwszymi zespołami, które grały muzykę punk rockową były Sex Pistols czy Ramones. 
9
liczba głosów: 128
W pełnym rozwinięciu znaczy „Rhytm and Blues”. Ten gatunek należy do muzyki rozrywkowej i dał początek Rock’n’rolls 
10
liczba głosów: 135
 Styl muzyczny i subkultura wywodząca się z Jamajki. Muzyka ta zyskała rozgłos dzięki Bobowi Marleyowi. 
11
liczba głosów: 129
Najbardziej znanymi wykonawcami tego gatunku muzyki to choćby The Beatles. 
12
liczba głosów: 119
Na tej scenie królują przede wszystkim zespoły takie jak The Kooks, Foster the People, The Wombats. 
13
liczba głosów: 126
 To również gatunek muzyczny tak jak Blues wywodzący się od amerykańskich Afroamerykanów, który powstał w latach 50-tych i 60-tych w USA. Przedstawicielami są Whitney Houston, Beyonce, Adele, Michael Jackson i Christina Aguilera.
14
liczba głosów: 128
Z artystów grających Rock alternatywny w polskiej czołówce znajdują się choćby The Dumplings czy Dawid Podsiadło. 
15
liczba głosów: 130
 Przeboje tego gatunku jeszcze na długo pozostaną w pamięci. Metallica, Iron Maiden czy Ozzy Osbourne to tylko nieliczni spośród wszystkich legend metalu.   
16
liczba głosów: 118
To muzyka idealna na jesienne popołudnia i kawowe poranki.  
17
liczba głosów: 6
18
liczba głosów: 123
Gatunek wywodzi się od afroamerykańskiej społeczności na południu USA. Muddy Waters, Nina Simone czy Eric Clapton to tylko przykładowe nazwiska zagranicznych artystów. W Polsce Dżem był tym, który odegrał ogromną rolę w kulturze. 
19
liczba głosów: 123
 Charakteryzuje się lekkim basem i lekką perkusją oraz wielotonowymi akordami.
20
liczba głosów: 34
nurt muzyki współczesnej, inspirujący się muzyką ludową
21
liczba głosów: 125
Stevie Wonder czy Prince to gwiazdy, których nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Muzyka funkowa wykorzystywana jest m.in. w Hip-Hopie i innych gatunkach muzycznych ze względu na swoją rytmiczność. 
22
liczba głosów: 140
Muzyka folkowa, której początki powstały na terenach górskich w USA i Kanadzie. Pierwotnie grano ją na gitarze, skrzypcach i banjo. 
?
Brakuje Czegoś? Dodaj swoją propozycję!
więcej
Najczęściej oceniane: Rozrywka
Rozrywka
7260 osób głosowało na to
Największe błędy popełnione po alkoholu
Rozrywka
Rozrywka
2499 osób głosowało na to
Najlepszy Hip-hopowy polski teledysk
Wykonanie strony WWW - Devilart