to znacznie więcej niż myślisz!
Czy chcesz poznać jego wszystkie funkcje?
Tak
Nie
Inne

Jaka rasa psa jest najbliższa twojemu sercu?

   Wśród zwierząt domowych psy wiodą prym. Według statystyk w Polsce żyje ich około 7 mln.  Imponująca liczba! Mówi się że pies to najlepszy i najwierniejszy przyjaciel człowieka. Coś w tym jest! W naszych domach czworonogi mają coraz więcej przywilejów. Wylegiwanie się na nowej sofie lub spanie w łóżku staje się normalnością. Niekiedy pupile posiadają nawet  konta na profilach społecznościowych. Stają się pełnoprawnymi członkami rodzin.

   Jeśli i Ty jesteś fanem psów,  głosuj na rasę, która jest Ci najbliższa!

Dodano przez: GremiRE

1
liczba głosów: 142
Labrador Retriever – rasa ta lubi aktywność: spacery, aportowanie, zabawy w wodzie. Nazwa wywodzi się od Półwyspu Labrador (Kanada).  
2
liczba głosów: 156
Golden Retriever – podobnie jak Labrador Retriever jest psem aktywnym. Rasa została wyhodowana we Wielkiej Brytanii, a dokładniej w Szkocji. Wiele z nich służy jako psy policyjne.
3
liczba głosów: 125
Bernardyn – rasa typu górskiego wywodząca się ze Szwajcarii. Wyhodowali ją mnisi. Niektóre osobniki osiągają wagę ponad 100 kg. Ich przodkami są mastify.
4
liczba głosów: 104
5
liczba głosów: 113
Yorkshire terrier – uznawane za psy miniaturowe. Maksymalna waga nie przekracza 4 kg. Psy te cieszą się popularnością u rodzin borykających się z alergią, bo nie mają sierści, lecz włosy, które rosną przez całe życie  a ich struktura jest zbliżona do ludzkiej. Często pojawiają się na wystawach.  
6
liczba głosów: 126
Amerykański staffordshire terrier – prawdopodobnie wywodzi się od rasy przeznaczonej do walki z bykami. Kwalifikuje się do grupy psów obronnych.
7
liczba głosów: 134
8
liczba głosów: 113
Akita amerykańska – rasa nazywana kiedyś „dużym psem japońskim”, gdyż wywodzą się od akit japońskich. W XVII w. akity polowały na niedźwiedzie.
9
liczba głosów: 123
Cavalier king charles spaniel – zaliczane do psów ozdobnych i towarzyskich. Ich waga nie przekracza 9 kg. Rasa ta była niezwykle popularna w kręgach królewskich. Ich wielbicielami byli m.in. Ludwik XIV czy Elżbieta I.
10
liczba głosów: 125
Owczarek niemiecki – rasa pasterska, zaliczana do grupy psów obronnych. Pochodzi z Niemiec. Dobrze sprawdzają się jako psy służbowe (policja, wojsko).
11
liczba głosów: 112
Dog – w przeszłości dogi służyły jako psy obronne dla stad bydła, bądź karawanów. Występuje wiele rodzajów dogów, m. in dog argentyński, kanaryjski, niemiecki.
12
liczba głosów: 104
Buldog francuski – pies towarzyski, kwalifikowany do grupy psów małych. Osiąga maksymalną wagę 14 kg. Ma korzenie angielskie, wywodzi się od terierów, które przybyły do Francji z emigrantami.
13
liczba głosów: 6
Shih tzu to rasa psa, należąca do grupy psów do towarzystwa, klasyfikowana do sekcji psów tybetańskich
14
liczba głosów: 2
Rasa psa pochodząca z Niemiec. Nazwa jamnika Dachshund oznacza w dosłownym tłumaczeniu "borsuczy pies"
15
liczba głosów: 24
?
Brakuje Czegoś? Dodaj swoją propozycję!
więcej
Najczęściej oceniane: Inne
Inne
2168 osób głosowało na to
Najsolidniejsza marka samochodów
Inne
2140 osób głosowało na to
Najbardziej niesamowita rzeźba świata
Inne
1941 osób głosowało na to
10 najczęstszych postanowień noworocznych
Inne
1835 osób głosowało na to
Marka, która zmieniła Wasze życie na lepsze
Wykonanie strony WWW - Devilart