to znacznie więcej niż myślisz!
Czy chcesz poznać jego wszystkie funkcje?
Tak
Nie
Inne

Jaka rasa psa jest najbliższa twojemu sercu?

   Wśród zwierząt domowych psy wiodą prym. Według statystyk w Polsce żyje ich około 7 mln.  Imponująca liczba! Mówi się że pies to najlepszy i najwierniejszy przyjaciel człowieka. Coś w tym jest! W naszych domach czworonogi mają coraz więcej przywilejów. Wylegiwanie się na nowej sofie lub spanie w łóżku staje się normalnością. Niekiedy pupile posiadają nawet  konta na profilach społecznościowych. Stają się pełnoprawnymi członkami rodzin.

   Jeśli i Ty jesteś fanem psów,  głosuj na rasę, która jest Ci najbliższa!

Dodano przez: GremiRE

1
liczba głosów: 144
Labrador Retriever – rasa ta lubi aktywność: spacery, aportowanie, zabawy w wodzie. Nazwa wywodzi się od Półwyspu Labrador (Kanada).  
2
liczba głosów: 158
Golden Retriever – podobnie jak Labrador Retriever jest psem aktywnym. Rasa została wyhodowana we Wielkiej Brytanii, a dokładniej w Szkocji. Wiele z nich służy jako psy policyjne.
3
liczba głosów: 127
Bernardyn – rasa typu górskiego wywodząca się ze Szwajcarii. Wyhodowali ją mnisi. Niektóre osobniki osiągają wagę ponad 100 kg. Ich przodkami są mastify.
4
liczba głosów: 116
Yorkshire terrier – uznawane za psy miniaturowe. Maksymalna waga nie przekracza 4 kg. Psy te cieszą się popularnością u rodzin borykających się z alergią, bo nie mają sierści, lecz włosy, które rosną przez całe życie  a ich struktura jest zbliżona do ludzkiej. Często pojawiają się na wystawach.  
5
liczba głosów: 106
6
liczba głosów: 128
Amerykański staffordshire terrier – prawdopodobnie wywodzi się od rasy przeznaczonej do walki z bykami. Kwalifikuje się do grupy psów obronnych.
7
liczba głosów: 136
8
liczba głosów: 115
Akita amerykańska – rasa nazywana kiedyś „dużym psem japońskim”, gdyż wywodzą się od akit japońskich. W XVII w. akity polowały na niedźwiedzie.
9
liczba głosów: 125
Cavalier king charles spaniel – zaliczane do psów ozdobnych i towarzyskich. Ich waga nie przekracza 9 kg. Rasa ta była niezwykle popularna w kręgach królewskich. Ich wielbicielami byli m.in. Ludwik XIV czy Elżbieta I.
10
liczba głosów: 128
Owczarek niemiecki – rasa pasterska, zaliczana do grupy psów obronnych. Pochodzi z Niemiec. Dobrze sprawdzają się jako psy służbowe (policja, wojsko).
11
liczba głosów: 114
Dog – w przeszłości dogi służyły jako psy obronne dla stad bydła, bądź karawanów. Występuje wiele rodzajów dogów, m. in dog argentyński, kanaryjski, niemiecki.
12
liczba głosów: 106
Buldog francuski – pies towarzyski, kwalifikowany do grupy psów małych. Osiąga maksymalną wagę 14 kg. Ma korzenie angielskie, wywodzi się od terierów, które przybyły do Francji z emigrantami.
13
liczba głosów: 4
Rasa psa pochodząca z Niemiec. Nazwa jamnika Dachshund oznacza w dosłownym tłumaczeniu "borsuczy pies"
14
liczba głosów: 4
Rottweiler, rasa psa zaliczana do grupy molosów w typie mastifa
15
liczba głosów: 8
Shih tzu to rasa psa, należąca do grupy psów do towarzystwa, klasyfikowana do sekcji psów tybetańskich
16
liczba głosów: 25
?
Brakuje Czegoś? Dodaj swoją propozycję!
więcej
Najczęściej oceniane: Inne
Inne
3125 osób głosowało na to
Ile Niedziel Handlowych w miesiącu?
Inne
2331 osób głosowało na to
Najsolidniejsza marka samochodów
Inne
2188 osób głosowało na to
Najbardziej niesamowita rzeźba świata
Inne
1954 osób głosowało na to
10 najczęstszych postanowień noworocznych
Wykonanie strony WWW - Devilart