to znacznie więcej niż myślisz!
Czy chcesz poznać jego wszystkie funkcje?
Tak
Nie
Inne

Jaką kawę pijesz najczęściej?

   Kawa jest napojem bardzo lubianym lub wręcz przeciwnie. Rzadko spotyka się osoby, którym smak kawy jest obojętny i tylko czasem mają na nią ochotę. Duża część osób pije kawę, bo rozwiązuje ich problem czyli złe samopoczucie i zmęczenie. Natomiast druga grupa osób rozkoszuje się smakiem kawy i uwielbia ją pić w różnej formie, od Frappe, przez Capuccinno, do espresso.

   A czy Wy lubicie kawę? Jeśli tak to zagłosujcie na te sposoby jej podania, które Waszym zdaniem są najlepsze. Jeśli uważacie, że któraś z kaw niesłusznie jest tak wysoko, to dajcie łapkę w dół.

   Jeśli kawy nie lubicie, to zachęcamy do spróbowania jej w formie frappe lub mocha.

1
liczba głosów: 104
kawa bardzo często zamawiana w polskich kawiarniach. Równie często jest mylona z Latte albo uważana za to samo. Różnica między nimi jest taka, że Cappuccino składa się z espresso i spienionego mleka, a Late z espresso i bardzo lekko spienionego mleka.
2
liczba głosów: 118
Ten typ kawy jest bardzo często pity w Polsce. Jest to tak naprawdę espresso z dużą ilością gorącej wody.
3
liczba głosów: 94
Smak kawy w tym przypadku jest mniej wyczuwalny. Podstawowym składnikiem tego napoju jest lekko spienione mleko. Stanowi idealną bazę dla kawy z syropem waniliowym, czekoladowym czy amaretto.
4
liczba głosów: 85
Idealna na deser, w szczególności dla osób które piją kawę z dodatkiem cukru. Mocha dzięki syropowi czekoladowemu ma bardzo dobry czekoladowy posmak i nie wymaga już słodzenia. Czy dla Was to też idealny deser?
5
liczba głosów: 83
Idealna kawa na lato. Formy przyrządzania i podawania tej kawy są różne. Czasem zrobiona w shakerze, czasem wymieszana za pomocą łyżeczki, a moim zdaniem najlepsza jest zblendowana z kostkami lodu i lodami waniliowymi lub śmietankowymi. Podawana w ten sposób dla niektórych idealnie zastępuje lody, a ponadto daje kopa do działania!
6
liczba głosów: 90
Klasyczne, mocne i aromatyczne, wypite od rana natychmiast stawia na nogi. Dla niektórych stanowi jeden z najważniejszych punktów dnia. Dla innych coś nie do przełknięcia.
7
liczba głosów: 88
Kawa bardzo podobna do klasycznego Latte jednak kolejność wlewania napojów jest inna. Najpierw wlewamy do szklanki lekko spienione mleko później espresso. Kawa układa się warstwami co dodaje jej uroku.
8
liczba głosów: 87
Kawa zrobiona z podwójnego espresso, które następnie zostaje zalane ciepłym bardzo lekko spienionym mlekiem. Dzięki podwójnej ilości espresso jest bardziej pobudzająca, a mleko idealnie zmiękcza mocny smak kawy.
9
liczba głosów: 86
Bardzo dobra do picia wieczorem w kawiarni, żeby lekko poprawić sobie humor, zostając przy swoim ulubionym napoju czyli kawie. Lekki posmak likieru daje kawie aromatyczny zapach i smak, który jest jeszcze innym sposobem na podanie tego napoju.
10
liczba głosów: 6
?
Brakuje Czegoś? Dodaj swoją propozycję!
więcej
Najczęściej oceniane: Inne
Inne
3178 osób głosowało na to
Ile Niedziel Handlowych w miesiącu?
Inne
2466 osób głosowało na to
Najsolidniejsza marka samochodów
Inne
2200 osób głosowało na to
Najbardziej niesamowita rzeźba świata
Wykonanie strony WWW - Devilart