to znacznie więcej niż myślisz!
Czy chcesz poznać jego wszystkie funkcje?
Tak
Nie
Inne

Jak najskuteczniej radzić sobie z upałami? Zagłosuj

Cały rok czekamy na lato i mamy nadzieję, że w tym właśnie roku przyjdzie bardzo szybko. W momencie jak już jest to niestety czasem zamiast optymalnej temperatury 26 stopni i słońca, mamy 30 stopni lub nawet więcej. Ciężko nam wytrzymać w tej temperaturze szczególnie jak w domu robi się podobnie ciepło. W szczególności z wysoką temperaturą w domu mają osoby mieszkające na ostatnich piętrach w blokach lub na poddaszach. Przychodzi pytanie co robić żeby w domu było chłodniej. Jakie macie sposoby na obniżenie temperatury w domach i pomieszczeniach. Podzielcie się swoim doświadczeniem z innymi i głosujcie na te pomysłu, które się u Was sprawdziły.

Dodano przez: Tomi33

1
liczba głosów: 52
Używanie wiatraka to dobry sposób na zmniejszenie uczucia gorąca. Można go wyłożyć na noc na zewnętrz aby wdmuchiwał zimne powietrze. Dobra alternatywa kiedy nie ma się klimatyzatora, jednyk czy jest ona skuteczna? Czy używacie u siebie w domu wiatraka?
2
liczba głosów: 46
Oczywiste jest, że klimatyzator to idealny sposób na walkę z upałami w domu. Robi się problem w momencie gdy trzeba go zamontować w ścianie zewnętrznej i wewnątrz. Stojoące klimatyzatory wymagają odprowadzenia rurą nadmiaru gorącego powietrza. Jeśli wystawimy rurę za okno to i tak upał z zewnątrz się dostanie do domu. Dziura w ścianie zatem, czy może rękaw na drzwi balkonowe? Sporo dylematów do rozwiązania. Czy używacie w domu klimatyzatora?
3
liczba głosów: 39
Stosowanie rolet zewnętrznych lub żaluzji to dobry sposób na zatrzymanie pożądanej temperatury w domu przez ograniczenie dostępu promieni słonecznych do domu. Czy jest to skuteczne? Czy tak radzicie sobie z upałami?
4
liczba głosów: 40
Jeśli żaden sposób nie jest skuteczny to nie pozostaje nam nic innego jak szybko opuścić dom. Najlepiej udać się w miejsce gdzie temperatura na pewno będzie niższa, czyli galeria handlowa lub sklep. A może na basen lub do kina, opcji jest dużo. Czy tak sobie właśnie radzicie z upałem w domu?
5
liczba głosów: 45
Wietrzenie mieszkania to sprawdzony od zawsze sposób na to, żeby zmniejszać odczucie upału w ciągu dnia przez przeciągi. Nocą natomiast wpuszczamy w ten sposób zimne powietrze. Robi się problem jak mamy okna tylko z jednej strony, wtedy ciężko o przewietrzenie. Czy właśnie w ten sposób zmniejszacie odczucie upału?
6
liczba głosów: 2
Nic nas tak nie schłodzi jak zimny prysznic. Przynajmniej przez kilka kolejnych godzin będziemy się o wiele lepiej czuli.
7
liczba głosów: 35
Używanie folii zatrzymujące promienie słoneczne to też jest dobry i skutezcny sposób, acz trochę dziwnie to wygląda z zewnętrz. Zimą sprawdza się w aucie to czemu nie spróbować latem w domu. Pytanie czy jest dla nas ważniejsze co myślą sąsiedzi czy może to że mamy duszno i gorąco w domu. Wszystko zależy od naszego podejścia i tolerancji na upał. Czy Wy używacie właśnie folii aluminiowej?
?
Brakuje Czegoś? Dodaj swoją propozycję!
więcej
Najczęściej oceniane: Inne
Inne
3193 osób głosowało na to
Ile Niedziel Handlowych w miesiącu?
Inne
2547 osób głosowało na to
Najsolidniejsza marka samochodów
Inne
2239 osób głosowało na to
Najbardziej niesamowita rzeźba świata
Wykonanie strony WWW - Devilart