to znacznie więcej niż myślisz!
Czy chcesz poznać jego wszystkie funkcje?
Tak
Nie
Rozrywka

Dlaczego tak naprawdę ludzie zakładają FB? Zagłosuj!

   Facebook w ciągu ostatnich 14 lat stał się tak ważnym „miejscem”, że prawie 40% Polaków nie wyobraża sobie bez niego życia. Największą grupę bo aż  stanowią ludzie w wieku 19-25 lat. Chociaż ostatnio zwiększa się również ilość użytkowników w wieku 60+. Posiadanie facebooka stało się rzeczą tak oczywistą, że jeśli poznajemy kogoś to nie pytamy się „czy masz facebooka” tylko dziwimy się jeśli go nie ma. Facebook stał się miejscem spotkań, ruchów społecznych, reklamy i zażartych dyskusji.

    Skoro Fb stał się tak popularny we wszystkich grupach wiekowych przyjrzyjmy się skąd ten popyt. Przeczytajcie naszą listę i zastanówcie się z jakiego powodu wy korzystacie z Facebooka oraz dodajcie go do listy jeśli jeszcze go tam nie ma. 

 

 

 

 

 

 

 

1
liczba głosów: 120
Szybki tryb życia powoduje, że spotykamy na swojej drodze o jakieś kilkaset osób więcej niż 30 lat temu. Pomyślcie jak ciężko byłoby utrzymać kontakt z tak wieloma znajomymi bliższymi i dalszymi bez Facebooka. 
2
liczba głosów: 116
 Na początku facebook stanowił źródło wiedzy o aktywnościach znajomych (co robią, co jedzą, gdzie są i co myślą). Teraz, dzięki obecności innych mediów na tej platformie facebook stał się świetnym źródłem informacji. Co więcej, facebook poszerza twoje horyzonty o strony i ich zawartość obserwowane przez twoich znajomych. 
3
liczba głosów: 112
 Bardzo dużo osób w wieku gimnazjalnym- akademickim używa facebooka ze względu na informacje o planach zajęć, odwołanych zajęciach, co się działo kiedy ich nie było. Jest to miejsce wymiany wszystkich ważnych informacji, a także miejsce wirtualnej integracji.  
4
liczba głosów: 107
 Dla nieśmiałych to idealna droga do nawiązania nowych znajomości.Może właśnie na Facebooku poznałeś kogoś bardziej lub mniej wartościowego.
5
liczba głosów: 109
Naturalną cechą ludzką jest chęć obserwowania innych. Objawia się to najczęściej na ulicy, ale od kilkunastu lat również w internecie. Chcemy wiedzieć w co się inni ubierają, gdzie jeżdżą na wakacje oraz gdzie się aktualnie znajdują. A tak się składa, że obserwowani podają wszystko jak na tacy. 
6
liczba głosów: 106
Są takie momenty w życiu, że za mało czasu na książkę, ale za dużo na nic nierobienie. Internet jest pełen ciekawych rzeczy, ale żeby je znaleźć trzeba najpierw poszukać- i tu Facebook przychodzi nam z pomocą. Dzięki niemu nie musimy szukać, on sam dobiera zawartość a nam pozostaje przewijać… 
7
liczba głosów: 108
"Jakie to moje życie jest super". Wrzucanie fotek prezentów czy zakupów, nieważne że czasem tylko z przymierzalni...Niech widzą, niech zazdroszczą!
8
liczba głosów: 101
 Społecznie i kulturowo wymaga się od nas składania życzeń urodzinowych i pamiętanie o nich. O ile nie jest trudno zapamiętać datę urodzin mamy, taty, brata i siostry to już 100 osób owszem. 
9
liczba głosów: 107
 Niektórzy używają facebooka do chwalenia się wycieczką do Tajlandii na 7 dni gdzie spożywali owady. Inni wrzucają codziennie zdjęcie swojego śniadania w pięknej scenerii żeby zdobyć jak najwięcej like’ów i wywołać zazdrość u innych, a trzecia grupa uwielbia chwalić się codziennymi sukcesami.
10
liczba głosów: 106
 Chyba każda zazdrosna dziewczyna lub chłopak,zakładali fikcyjne konta żeby śledzić swojego partnera...
11
liczba głosów: 114
Facebook to już nie tylko obserwowanie znajomych czy zakładanie grup, ale również świetny sposób na pozyskanie klientów oraz wypromowanie swojej firmy czy bloga.
12
liczba głosów: 106
Impreza organizowana przez znajomego będzie przypominać ci się w powiadomieniach już na 3 dni przed, tak samo jak spotkanie z autorem ulubionej książki i informacja o festiwalu wina. 
13
liczba głosów: 97
Są ludzie, którzy uwielbiają wiedzieć co się dookoła nich dzieje, to ci najbardziej aktywni społecznie, biorą udział w ważnych akcjach, protestach i wydarzeniach kulturowych.  
?
Brakuje Czegoś? Dodaj swoją propozycję!
więcej
Wykonanie strony WWW - Devilart